in

Ta 6-latka jest laureatką konkursów piękności. Nie do wiary, jak wygląda bez makijażu

W USA konkursy piękności dla dzieci są niezwykle popularne. Nie brakuje tam prawdziwych dziecięcych gwiazd, jak na przykład szescioletnia Kynlee Heiman. Dziewczynka nosi mocny makijaż, co sprawia, że jest nie do poznania.

Eksperci alarmują i zwracają uwagę na to, z jakimi konsekwencjami będzie się to wiązać w przyszłości. Trzeba przyznać, że umalowana sześciolatka zupełnie nie przypomina już siebie w naturalnej odsłonie!

Dziecięca piękność

Dziecięce konkursy piękności są bez wątpienia kontrowersyjne i wielu łapie się za głowę widząc, co robią dzieci, w co są ubierane i jak malowane. W ostatnim czasie w sieci pojawiło się zdjęcie popularnej dziewczynki bez makijażu i od razu przykuło uwagę każdego.

Kynlee Heiman ma zaledwie sześć lat, a już wygrała mnóstwo konkursów. Rodzice zabierają ją na nie, odkąd skończyła trzy lata. Dziewczynka świetnie radzi sobie przed obiektywem. Jej mama stawia zawsze na mocny makijaż, piękne suknie i doczepiane włosy.

Do tej pory jedynie nieliczni zdawali sobie sprawę z tego, jak naprawdę wygląda sześciolatka bez wszystkich pięknych dodatków.

Eksperci są zdania, że taki tryb życia może skończyć się naprawdę źle.

„Nie da się ukryć, że zagrożenie jest duże. W takim konkursie dziecko może stać się maskotką, wystawioną na pożywkę niekoniecznie dobrych ludzi. Stąd już blisko do innych dramatycznych zjawisk, np. pedofilii” – wyjaśniała dr Aleksandra Piotrowska na portalu „M jak mama”.

Podobnego zdania jest mgr Paulina Mikołajczyk. Specjalista zwraca uwagę na to, że dziecko może mieć do czynienia chociażby z depresją, zaburzeniami odżywiania czy nieakceptowaniem swojego wyglądu.

Tylko spójrzcie na zdjęcie poniżej!