in

Szukasz inspiracji do ogrodu? Koniecznie sprawdź, co ta kobieta wyczarowała ze starych opon!

Niektórzy ludzie są naprawdę kreatywni, mają świetną wyobraźnie przestrzenną i zmysł artystyczny. Potrafią wymyślić i zrobić naprawdę niesamowite rzeczy z niczego!

Jeśli jednak nie należysz do tych szczęśliwców i sam nie masz pomysłu na urządzenie na przykład swojego ogrodu, nie musisz się poddawać i wynajmować od razu architekta krajobrazu. W Internecie można znaleźć tysiące tutoriali jak zrobić coś z niczego, w których krok po kroku pokazane jest wykonanie.

My znaleźliśmy genialnie prosty i efektowny pomysł na kwietniki.
Swoim świetnym sposobem na wprowadzenie odrobiny fantazji do ogrodu podzieliła się TanyaVisser. Nam szczególnie spodobał się pomysł wykorzystania starych, zużytych opon, ale autorka ma również wiele innych propozycji, z którymi można zapoznać się na jej kanale TheGardenerMag.

Wracając do wspomnianych wcześniej kwietników, przed rozpoczęciem musisz zaopatrzyć się w: kilka starych, różnych wielkościowo opon (autorka przedstawia kompozycje z trzech), farbę podkładową PVA i jeśli chcesz, dodatkowe ręce do pomocy. Projekt jest genialnie prosty, więc możesz zlecić pomoc nawet dzieciom.

Tanya najpierw pomalowała wszystkie opony na biało. W ten sposób powstała baza do następnych działań.

Jej projekt opiera się na stworzeniu jednego piętrowego i jednego pojedynczego kwietnika.
Tworząc piętrowy należy pamiętać, aby na dole umieścić szerszą oponę i włożyć do niej na dno podziurawiony plastikowy worek.

Gdy farba nałożona, jako baza wyschnie, nadchodzi czas na najbardziej kreatywny moment tworzenia
Udekoruj swój kwietnik jak tylko chcesz! Wybór wzorów i kolorów zależy tylko od ciebie.

Teraz tylko wsyp ziemie i kamienie oraz przesadź kwiatki i ciesz oko patrząc na wyjątkowy kwietnik, który zrobiłeś sam.

Koniecznie wypróbuj ten genialnie prosty pomysł i podziel się nim ze znajomymi.

Źródło: youtube.com