in

Zaczęła od wywiercenia 19 otworów w skrzynce z drewna. Tylko spójrz, co z tego wyszło po 5 miesiącach.

Czy stworzenie czegoś własnymi rękami, nie jest dla Ciebie czymś szczególnie satysfakcjonującym? Jeśli tak, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Wiosna już blisko, a gdy zobaczysz efekt końcowy poniższego projektu, z pewnością nie będziesz mógł się doczekać, aby go wykonać w swoim ogrodzie.

Najlepsze jest to, że tak naprawdę nie potrzeba wiele, oprócz podstawowego doświadczenia w ogrodnictwie. Wystarczy postępować zgodnie z prostymi instrukcjami, a rezultat będzie naprawdę zaskakujący.

Aby rozpocząć, potrzebna Ci będzie prosta, drewniana skrzynia. jak na ilustracji poniżej (możesz łatwo stworzyć ją z drewnianych palet).
Jeśli masz już skrzynkę, zacznij od wywiercenia otworów o średnicy 5cm (najlepiej użyć do tego okrągłej piły). Odległość pomiędzy otworami powinna wynosić około 15 cm.

Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć sadzenie kwiatów petunii!
Dno wypełnij warstwą włókniny, aby uniknąć chwastów. Jako ziemię wykorzystaj mieszankę, która utrzymuje wilgotność podłoża na dobrym poziomie dla tego typu roślin.

Rozpocznij od posadzenia pierwszego rzędu kwiatów, a następnie przykryj je ziemią.

Użyj pianek do pakowania lub skrawków styropianu, które posłużą jako wypełniacz zamiast ziemi. Umieść je w tylnej części.

Posadź kwiaty wzdłuż następnej linii i powtórz powyższe czynności, aby wypełnić resztę otworów w pudełku.

Te kwiaty zostały posadzone 13 kwietnia. Poniższe zdjęcia przedstawią Ci, jak w ciągu kilku miesięcy zmienił się kwietnik.

Uwaga: Otwory w skrzynce sprawiają, że ziemia bardzo łatwo wysycha, dlatego musisz podlewać kwiaty każdego dnia. Trochę nawozu organicznego raz w tygodniu, powinno także pomóc.
Oto kwiaty 20 maja:


To zdjęcie z 6 czerwca, a jeszcze później? – Coś pięknego!

24 lipca
„To było bardzo gorące lato, liście były wciąż bardzo zielone i piękne, ale niestety bez kwiatów. Musiałam użyć środka na robaki i kwiaty wróciły.” – mówi ogrodniczka.

I rzeczywiście, 24 sierpnia – kwiaty wróciły z powrotem!

29 września – Coś wspaniałego!

Kto by przypuszczał, że zwykła skrzynka z otworami może zaoferować coś tak pięknego? Proszę podziel się tym projektem DIY dalej, tak aby więcej osób miało szansę odkryć tę sprytną sztuczkę!

Źródło: en.newsner / Fotografie: hertoolbelt/a>