in

TOP 10 najciekawszych kuchennych wynalazków, o jakich marzy każda gospodyni.

Pracy w kuchni nie można nazwać najprzyjemniejszą rozrywką. Zwłaszcza w weekendy i święta. Na szczęście żyjemy w XXI wieku i istnieje ogromna liczba narzędzi kuchennych, które ułatwiają proces gotowania.

Kuchenne wynalazki

Mamy dla Ciebie 10 kuchennych wynalazków, z którymi praca w kuchni stanie się o niebo łatwiejsza.

Szczotka do ziemniaków

Z jednej strony znajduje się wygodna szczotka, która szybko i skutecznie zetrze górną zabrudzoną warstwę, a z drugiej strony specjalna końcówka, która pomoże Ci pozbyć się każdej plamki w ciągu sekundy.

Ręcznik i fartuch w jednym

Często zdarza się, że w pośpiechu wycierasz mokre ręce o siebie. Aby nie zepsuć ubrań, możesz użyć takiego fartucha.

Pędzel olejny

Za pomocą tego prostego urządzenia można równomiernie nałożyć olej roślinny na każde warzywo przed pieczeniem

Silikonowa nasadka

Zdarza się, że otwarcie szklanej butelki pozostawia w niej niedokończony płyn. Z czasem traci on smak i właściwości. Uniwersalna osłona wykonana z silikonu może zachować dawny smak.

Kolba do zieleni

Odwieczny problem polega na tym, jak utrzymać świeżość zieleni. Działanie tego narzędzia jest proste. Wystarczy napełnić go wodą i włożyć do niego zieleninę.

Suszarka z klapką

Często w kuchni nie ma absolutnie żadnego miejsca. Tutaj każdy centymetr jest bardzo ważny. Czasami po prostu nie ma gdzie umieścić umytych warzyw / owoców. Dzięki tej suszarce wszystko jest znacznie prostsze. Możesz położyć ją nad zlewem, a gdy warzywa / owoce wyschną – łatwo ją złożysz i schowasz w szafce.

„Prezerwatywa” na wino

Ludzie nazywali go prezerwatywą do wina i mieli rację: to silikonowe urządzenie doskonale chroni napój alkoholowy przed warunkami atmosferycznymi. Jest to o wiele wygodniejsze niż korki.

Zmiękczacz do mięsa

Aby stek rozpłynął się w ustach, nie musisz stać i bić mięsa przez wiele godzin. Zmiękczacz jednym ruchem wykona za Ciebie tę żmudną pracę.

Podgrzewający nóż do masła

Ten nóż nagrzewa się i cięcie mrożonego masła staje się przyjemnością.

Krajalnica Awokado

Dla tych, którzy kochają ten egzotyczny owoc, jest specjalne urządzenie, które pomoże łatwo usunąć nasiono z owocu. Za pomocą krajalnicy możesz też pokroić awokado na kawałki.