in

Który alkohol powoduje najgorszego kaca? Ekspert zdradza, będziesz zaskoczony

Z pewnością każdy z nas przynajmniej raz w życiu cierpiał z powodu kaca. Zastanawialiście się kiedyś, picie którego trunku niesie za sobą najgorsze konsekwencje?

Ekspert nie ma wątpliwości co do tego, po czym będziemy czuć się najgorzej na świecie.

Alkohol, który daje najgorszego kaca

Portal Tyla postanowił poszukać odpowiedzi na pytanie, po jaki trunek lepiej nie sięgać, jeśli nie chcemy mieć strasznego kaca. Sommelier i współzałożyciel Club Vino Marco Castelanellego nie pozostawił żadnych złudzeń. Rozwiązanie tej zagadki może co niektórych bardzo zaskoczyć.

Jak się okazuje, wcale nie od stężenia alkoholu w trunku zależy, jakiego kaca będziemy mieć. Ekspert jest przekonany, że najgorzej będzie po wypiciu prosecco. Dlaczego? Za sprawą bąbelków, które doprowadzają do zmiany sposobu przepływu płynu w krwioobiegu. Podobnie jak szampan, ma w sobie małe kieszonki dwutlenku węgla, który sprzyja wchłanianiu alkoholu przez nasz organizm.

„Jeśli okaże się, że po kieliszku lub dwóch prosecco odczuwasz największy ból głowy, to po prostu zrzuć winę na bąbelki” – radzi Castelanelli.

Czy ekspert ma jakąś radę dla tych, którzy uwielbiają prosecco i nie zamierzają z niego rezygnować? Jest kilka sztuczek, które z pewnością w tym pomogą! Castelanelli tłumaczy, że trzeba je pić po pierwsze wolno, a po drugie nigdy na pusty żołądek. Poza tym do każdego kieliszka trunku pijemy szklankę wody, co zapobiegnie odwodnieniu.

Podziel się tą ciekawostką z innymi!

Źródło:delish.com