fot. ©Webniusy
in

Kształt nosa zdradza cechy naszej osobowości i charakteru. Będziesz zaskoczony

To może zabrzmieć dziwnie, ale to jest rzeczywiście prawda! Twój kształt nosa może Ci wiele powiedzieć o Twoim charakterze. Wynik ten argumentował profesor Abraham Tamir z Uniwersytetu Ben Guriona w Negev w Izraelu. Wyniki jego badań zostały opublikowane w czasopiśmie Journal of Craniofacial Surgery.

Kształt nosa a cechy charakteru

Poniżej prezentujemy wam 8 kształtów nosa i ich szczególne cechy:

1. Nubijski nos

Ten kształt wyróżnia przede wszystkim jego długość. Jest prawie prosty, podczas gdy szeroki punkt nosa zawinięty jest w dół. Ludzie z tym kształtem nosa są podobno bardzo ciekawi i dociekliwi. Są optymistami i często starają się dostosować innych. Są sympatyczni i starają się rozwiązać każdy swój problem.

2. Grecki nos

Kształt wąski i długi. Właściciel tego nosa jest powściągliwy i nie lubi być w centrum zainteresowania. Jest osobą bardzo praktyczną, a także lojalną. Ciężko mówić jej o swoich uczuciach i woli dusić wszystko w sobie.

3. Haczykowaty nos

Wiele osób porównuje ten kształt nosa z dziobem ptaka. To wygięte u podstawy nosa kości, aż do samego wierzchołka. Ludzie z tym nosem są kreatywni i zdolni do poświęceń. Bronią swoich przekonań i nie boją się podejmować ryzyka, aby osiągnąć swoje cele.

4. Wypukły nos

Podobny do haczykowatego nosa, jednak końcówka jest znacznie bardziej zaostrzona. Należy do bardzo zdeterminowanej osoby, która jest ściśle związana z pracą i ma umiejętności organizacyjne.

5. Zadarty nos

Jest to najbardziej popularny ze wszystkich form, ponieważ nie rzuca się w oczy, jest krótki i delikatny. Właściciele tego nosa są bardzo spontaniczni w swoich decyzjach, co często irytuje innych ludzi. Są też bardzo zdecydowani i pracowici, a także zdeterminowani i zazwyczaj dostają to, czego sobie zapragną.

6. Prosty nos

Ta forma nosa najczęściej pojawia się u Azjatów. Jest prosty i nieco bardziej płaski niż większość innych form. Jego nozdrza są szerokie, a końcówka jest okrągła. Osoby z prostym nosem charakteryzują się silnym charakterem, wielkim temperamentem i ogromną namiętnością. Gdy nadużyjesz ich cierpliwości, mogą być bezwzględni.

7. Wklęsły nos

Ten nos ma mały łuk na kości nosa. Nie jest to szczególnie widoczne, ponieważ cała postać wygląda dość drobnie. Osoby z tym kształtem są wrażliwe, bardzo hojne i zawsze gotowe, aby pomagać innym. Mają w sobie wiele empatii i współczucia.

8. Krzywy nos

Kość nosowa jest bardzo widoczna, zaokrąglona. Ludzie z krzywym nosem są bardzo zaangażowani w to co robią. Są dobrymi słuchaczami, co czyni z nich wspaniałych przyjaciół lub partnerów.

Jaki typ nosa Ty masz? Koniecznie napisz w komentarzach, czy u Ciebie się sprawdziło.