in

Suczka zmarła po zjedzeniu ciasteczek upieczonych przez jej panią. Powodem był jeden składnik

Śmierć zwierzaka jest wystarczająco dotkliwą stratą, a świadomość, że samemu się do niej przyczyniło staje się prawdziwym dramatem.

Kate Chacksfield rozumie to lepiej niż inni, ponieważ właśnie to przydarzyło się jej i jej ukochanej psiej przyjaciółce.

Kate częstowała od czasu do czasu Ruby domowymi ciasteczkami, które sama piekła. Oczywiście pod warunkiem, że nie było w nich czekolady. Każdy właściciel psa wie przecież, że nie wolno dawać psom czekolady.

Ale jak widać nie każdy wie, że jest jeszcze jeden niewskazany i bardzo szkodliwy dla psów składnik ludzkiej kuchni.

Kate przygotowała jak zwykle domowe ciasteczka, ale tym razem Ruby źle się po nich poczuła. Kate zastanawiała się, czy nie zostawiła ich na wierzchu i czy Ruby zjadła za dużo. Ale nie. Nie brakowało ciasteczek. Ruby zjadła zaledwie dwa. Mniej niż zwykle, a jednak zachorowała.

Wtedy przypomniała sobie, że zmieniła w nich jeden składnik. Ponieważ się odchudzała, Kate zastąpiła cukier ksylitolem. Niestety jest on bardzo szkodliwy dla psów, ponieważ ich system trawienny nie metabolizuje tego słodziku. Psy zapadają po nim w śpiączkę hipoglikemiczną i umierają.
 
Kate nie miała o tym pojęcia. Gdyby tylko wiedziała Ruby dalej by żyła.
 
Dziś pogrążona w rozpaczy ostrzega innych właścicieli psów, by nie popełnili tego samego błędu.
 
Ważne! Jeśli masz w domu ksylitol uważaj, nawet rozsypany na podłodze może stać się śmiertelną pułapką dla Twojego pupila.
 

 
Przekaż te informacje innym miłośnikom zwierząt!