in

Książę William ostrzega cały świat. Ludzkość czeka prawdziwa tragedia.

Brytyjska rodzina królewska nie od dziś zajmuje się kwestiami dotyczącymi ochrony środowiska. Nie ma wątpliwości co do tego, że wśród głównych tematów jest temat katastrofy klimatycznej. Książę William postanowił przemówić publicznie i wytłumaczyć, z czym możemy mieć do czynienia. Internauci łapią się za głowę.

W sieci pojawiło się krótkie nagranie, w którym książę William przypomniał, że mamy do czynienia z poważnym problemem. Materiał powstał podczas międzynarodowej gali organizowanej w USA przez organizację non-profit Conservation International. Organizacja ta zajmuje się działaniami mającymi na celu ochronę ziemskiej bioróżnorodności.

Apel księcia Williama

Brytyjski arystokrata nie ma wątpliwości co do tego, że następna dekada okaże się kluczowa dla kolejnych pokoleń. Ci, którzy nie mają za dużo pieniędzy i są najmniej odpowiedzialni za to, z czym mamy do czynienia, najbardziej odczują kryzys klimatyczny.

„Ci, którzy zrobili najmniej, aby wywołać zmiany klimatyczne, zostaną nimi najmocniej dotknięci” – zaznaczył.

Książę William jest zdania, że mamy wszystko, co potrzeba, aby zapobiec wyniszczaniu planety i potrzebne środki są produkowane w zastraszającym tempie. Za przykład podał szczepionkę na koronawirusa.

„Naprawdę wierzę, że ludzie posiadają niezwykłą zdolność wyznaczania sobie celów i dążenia do ich osiągnięcia. Rekordowe tempo powstania szczepionki na COVID-19 jest tego przykładem” – tłumaczył książę William.

Arystokrata postanowił przypomnieć, że można zdobyć Earthshot Prize. Mowa o nagrodzie wynoszącej 50 milionów funtów (ponad 27 milionów 193 tysięcy złotych). Każdy, kto chce ją zdobyć, musi przedstawić najlepszy sposób walki z kryzysem klimatycznym.

„Osiągnięcie tego celu będzie wymagało od nas energii, determinacji i optymizmu. Musimy zjednoczyć wszystkie biznesy, wszystkie społeczności, wszystkie rządy i wszystkie osoby – wokół wspólnego celu, jakim jest naprawa Ziemi” – zastrzegł książę William.

Źródło: o2.pl