in ,

Ksiądz zakażony koronawirusem – sanepid poszukuje wiernych, którzy mieli z nim kontakt

Zamknięto Kościół pw. św. Jadwigi w Radomiu, na Osiedlu Akademickim. Powód przeraził wiernych – jeden z księży otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Sanepid stara się dotrzeć do wszystkich wiernych, którzy mogli mieć kontakt z duchownymi z kościoła w ostatnim czasie. Poza tym parafia wydała oficjalne oświadczenie. Osoby podejrzewające, że mogło dojść do zakażenia, proszone są o natychmiastowy kontakt telefoniczny.

Okazało się, że jeden z księży zaraził się koronawirusem. Miał on kontakt z resztą duchownych. Zostały od nich pobrane próbki. Wierni, którzy przyszli na mszę w ostatnim czasie, są pilnie poszukiwani.

,,Osoby, które miały bezpośredni kontakt z duszpasterzami (Ks. Marek, ks. Michał, ks. Łukasz, diakon Paweł) w dniach od 30.03 (od godz. 16.00) – do 6.04 mogą zgłaszać się pod numer telefonu: 48 380 10 19 i 48 380 18 15, gdzie zostaną podane wstępne informacje i przekazane do Sanepidu, gdzie podjęte zostaną kolejne decyzje. Jest dla nas ogromnym bólem, że bez naszej winy mogliśmy się stać źródłem zagrożenia dla Was. Pozostajemy w modlitwie i bardzo o nią prosimy. Ks. Marek, ks. Łukasz, ks. Michał, dk Paweł” – możemy przeczytać na stronie parafii.

Księża poinformowali, że czują się dobrze, jednak na wszelki wypadek zostają w swoich domach. Przekazują również, że odkąd weszły w życie specjalne środki ostrożności, starali się stosować do zaleceń – spowiedź na odległość 3 m, dezynfekcja rąk po komunii świętej, szybkie wizyty u chorych i częste mycie rąk. Jednak to było za mało – koronawirus okazał się być silniejszy.

,,W niedzielę i poniedziałek wielkanocny ks. Mariusz odprawi msze o godz. 10.30 i 18.00. Te dwie Eucharystie będą transmitowane (bez udziału wiernych z zewnątrz). Pozostałe msze odprawią księża w swoich pokojach” – czytamy dalej na stronie.

Podzielcie się tym artykułem z innymi – pomóżmy dotrzeć do wiernych, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z duchownymi!

Źródło: se.pl / Miniaturka: facebook/Parafia św. Jadwigi Królowej w Radomiu