fot. tiktok/ksiadz_z_osiedla
in

Dlaczego ksiądz nie pracuje dodatkowo w innym zawodzie? Zaskakująca odpowiedź duchownego

Duchowni odgrywają ważną rolę w życiu wielu ludzi, a ich obecność w społeczeństwie jest nieodłączną częścią kultury i historii. W różnych krajach i religiach, duchowni pełnią rolę przywódców duchowych, nauczycieli, doradców i terapeutów, którzy służą swoim wiernym radą i wsparciem w trudnych chwilach.

Wielu internatów zastanawia się, dlaczego księża nie decydują się na pracę w tradycyjnych zawodach. Jest odpowiedź popularnego duchownego, uwielbianego przez młodzież!

Praca księży

Jednym z popularnych duchownych, którzy zdobyli uznanie w mediach społecznościowych, jest Ksiądz Rafał Główczyński, znany jako „Ksiądz z osiedla”. Dzięki swoim filmom na TikToku, ksiądz przyciąga uwagę młodych ludzi, którzy chętnie słuchają jego porad i wyjaśnień dotyczących religii oraz pracy duszpasterskiej.

W swoich nagraniach, Ksiądz Główczyński podejmuje różne tematy, które budzą zainteresowanie internautów. W jednym z ostatnich filmów, duchowny postanowił odpowiedzieć na pytanie, które wielu ludzi nurtuje – dlaczego księża nie chodzą do „normalnej pracy”. W swój charakterystyczny sposób, Ksiądz Główczyński wytłumaczył, że praca duszpasterska wymaga pełnego zaangażowania i poświęcenia, a księża są zawsze gotowi, by pomóc swoim wiernym w każdej sytuacji.

„Księdzem jest się całą dobę. Dzięki temu, że księża są na parafii, to o każdej godzinie czekają, aż ktoś przyjdzie – kto potrzebuje pomocy, spowiedzi, namaszczenia chorych, kto potrzebuje pogadać” – wyjaśnia ks. Główczyński.

I dodaje:

„Oczywiście, są księża, którzy pracują normalnie, np. jako katecheci w szkołach, ale ci, którzy nie pracują w szkole, oni są na parafii przez cały czas, to jest ich praca. Praca dla Boga. Ktoś może tego nie rozumieć, szanuję, ale takie jest nasze powołanie – być dla ludzi po to, aby im pomagać w dojściu do pana Boga”.

@ksiadz_z_osiedla #dc #fyp #foryoupage #dlaciebie ♬ dźwięk oryginalny – Ksiądz z osiedla

Podziel się tą informacją z innymi!