in

Ksiądz obraził swoich wiernych. Na drzwiach kościoła wywiesił plakat o skandalicznej treści.

Duchowni z pewnej parafii postanowili zrobić coś, co oburzyło niemalże całe społeczeństwo. Na drzwiach kościoła pojawił się plakat mający skomentować wybory prezydenckie. Treść jest skandaliczna – czy takie rzeczy powinniśmy widzieć, wchodząc do świątyni? Sami oceńcie!

Na temat plakatu wypowiedział się nawet jeden duchowny, który był za niego odpowiedzialny.

Plakat, który nie powinien się pojawić

Duchowni z Fary w Kościanie nie byli zadowoleni z wyników II tury wyborów prezydenckich w tym regionie. Na Rafała Trzaskowskiego głosowało tam aż 61,51 proc. głosów, a na Andrzeja Dudę – tylko 38,49 proc. To sprawiło, że duchowni postanowili zareagować. Według nich obywatele nie powinni wybierać kandydata, któremu według nich daleko do Boga.

Na drzwiach kościoła umieścili plakat, tak, aby każdy wierny mógł sam zdecydować, którą drogą chce podążać. Okazuje się, że według duchownych wybory prezydenckie mają bardzo dużo wspólnego z wiarą i że wybór Rafała Trzaskowskiego to oddalenie się od kościoła, wybór śmierci, bluźnierstwa i przekleństwa.

Wybranie Andrzeja Dudy zaś wiążę się z następującymi pojęciami: „Bóg, Maryja Niepokalana i liturgia kościoła, Dekalog i Ewangelia, prawo do życia każdego”.

Na dole plakatu widnieje napis, który ma skłonić każdego do przemyśleń: „Ile warta jest twoja dusza?” Wygląda na to, że da się ocenić jej wartość poprzez wybór kandydata w wyborach prezydenckich.

Plakat sugeruje, że wybór Andrzeja Dudy zapewni nam miejsce w niebie i sprawi, że nasza dusza będzie więcej warta.

„Każdy wybór niesie konsekwencje, nie tylko na dzisiaj, ale także na potem (…) Dzisiaj wywieszam kolejny plakat” – tłumaczy dziennikarzom Super Expressu ksiądz proboszcz parafii, kanonik Paweł Skrzypczak.

Duchowny nie żałuje tego, że wywiesił taki plakat. Według niego każdy rozum powinien być oświecony wiarą, a wybór Rafała Trzaskowskiego świadczy o zaślepieniu i marnej duszy.

Źródło: Super Express