fot. freepik.com
in

Zapewniał parafian, że datki trafiają do biednych. Wydawał je na gejowskie imprezy i narkotyki

Ksiądz Francesco Spagnesi został przyłapany na posiadaniu narkotyków kupowanych specjalnie na zabawy erotyczne. Duchowny gromadził pieniądze od parafian, aby wydawać je na swoje przyjemności. W sieci aż zawrzało.

Jak podaje De Telegraaf, księdza Spagnesi’ego zatrzymała we Włoszech policja. Wyszło na jaw, że duchowny ukrywał w swoim samochodzie prawie litr narkotyku GBL, a także kokainę. Jak się okazało, od dwóch lat urządzał homoseksualne orgie, na których zażywano narkotyki z Holandii. Brały w nich udział setki mężczyzn zapraszanych przez duchownego za pośrednictwem portali randkowych.

Skandal w Kościele

Biskup Prato Giovanni Nerbini przekazał dziennikarzom, że Spagnesi miał problem z narkotykami od wielu miesięcy i miał udać się z tego powodu do psychoterapeuty.

„Podejrzewałem, że jest coś nie tak z finansami parafii” – przyznał biskup Nerbini.

Ksiądz miał jednocześnie zapewnić Nerbini’ego, że pieniądze od parafian trafiają do rodzin, które potrzebują pomocy. Udało mu się ukraść łącznie niemal pół miliona złotych.

Parafianie są w szoku, że Spagnesi dopuścił się czegoś takiego. Zawsze uważali go za dobrego księdza i mieli do niego zaufanie. Teraz żądają zwrotu swoich pieniędzy.

Mężczyzna przyznał się do winy. Trafił do aresztu, gdzie czeka na proces.

Źródło: De Telegraaf, wp.pl