in ,

Ksiądz miał dość milczenia – zdradził mroczne sekrety Kościoła i jak robi się tam karierę „przez łóżko”

Pewien ksiądz w wywiadzie dla Faktu podzielił się informacjami, które po prostu nie mieszczą się w głowie. Są one jednak prawdziwe – duchowny wyjaśnił, że karierę w Kościele robi się „przez łóżko”.

W ostatnich czasach niestety pojawia się mnóstwo kontrowersji związanych z duchownymi, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Oczywiście nie wszyscy księża są źli i nie wszyscy popierają to, co dzieje się wokół nich.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski postanowił zdradzić, jak duchowni w Polsce starali się uzyskać przychylność nuncjusza apostolskiego. Napisał on książkę „Kościół ma być przezroczysty”, z której możemy się dowiedzieć o sekretach Kościoła, które mrożą krew w żyłach.

Autor książki nie ma zamiaru jednak milczeć na te tematy. Postanowił omówić z Faktem pewną trudną kwestię.

Mroczne sekrety Kościoła

Dziennikarka Faktu postanowiła dopytać księdza odnośnie fragmentu jego książki „Kościół ma być przezroczysty”, w których poruszony został temat liczby partnerów homoseksualnych duchownych. Ksiądz stwierdził, że „bywa, że w Kościele robi się karierę przez łóżko”.

„To pewien skrót myślowy. Nie dzieje się tak wszędzie i nie zawsze, natomiast działa coś takiego jak „lawendowa mafia”, czyli duchowni powiązani ze sobą na tle homoseksualnym. Ci ludzie popierają się wzajemnie, faworyzują swoich różnych kochanków, można powiedzieć, tuszują te sprawy. Lawendowa mafia szczególnie dała sobie znać, kiedy Benedykt XVI próbował reformować Kościół i de facto przegrał. Jego decyzje były bardzo słuszne, jednak nie dał rady. Kiedy byłem na studiach w Rzymie, po raz pierwszy usłyszałem to określenie – „lawendowa mafia”” – wyjaśnia ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

„Dlaczego mafia? Bo jeżeli ktokolwiek sprzeciwiałby się ich działaniom, mógłby ponieść konsekwencje. To jest sprawa, która wymaga radykalnych decyzji, odsuwania tych ludzi. To nie jest bardzo liczna grupa, ale bardzo wpływowa. […] Wiele spraw było tuszowanych na poziomie Watykanu. Papież był wprowadzany w błąd przez „lawendową mafię”” – dodaje.

Podziel się tymi niebywałymi informacjami z innymi!

Źródło: pikio.pl