in ,

Uwaga: fałszywy ksiądz chodzi po kolędzie i wyłudza pieniądze. Zagraża szczególnie jednej grupie osób.

Jak się okazuje, w tym roku kolęda stała się sposobem na wykorzystanie osób starszych i samotnych. Pewien oszust puka do domów w Środzie Wielkopolskiej i podaje się za księdza, próbując wyłudzić pieniądze. Parafia postanowiła wystosować oświadczenie, w którym przypomniano, że w tym roku kolęda się nie odbędzie ze względu na pandemię koronawirusa.

Na oficjalnej stronie parafii w Środzie Wielkopolskiej możemy przeczytać informację o grasującym oszuście, który próbuje wyłudzić pieniądze. Nikt nie powinien zlekceważyć tego apelu i warto przekazać tę informację starszym osobom, które nie mają dostępu do Internetu.

Kolęda sposobem na oszustwo

„Otrzymaliśmy informację, że po osiedlu chodzi osoba podająca się za księdza z naszej parafii. Próbuje przekonać osoby starsze i samotne, że jest księdzem i ze względu na koronawirusa wcześniej chodzi po kolędzie” – informuje parafia.

„Przypominamy, że w tym roku nie odbędzie się tradycyjna kolęda i prosimy o zgłaszanie wszystkich tego typu prób wyłudzenia na policję” – dodano.

Oszustowi grozi kara pozbawienia wolności na okres od 6 miesięcy do 8 lat.

Koniecznie podziel się tym apelem z innymi tak, aby dotarł on do jak największej liczby osób, a w szczególności do tych najbardziej narażonych – starszych i samotnych!