fot. tiktok/ ks.piotrjarosiewicz
in

Ksiądz wypowiedział się na temat 800+. W sieci aż zawrzało

Ksiądz Piotr Jarosiewicz to nie tylko kapłan służący w diecezji drohiczyńskiej, ale także internetowa osobowość, która zdobyła uznanie w świecie TikToku. Znany z oryginalnych treści i nieoczekiwanego poczucia humoru, niedawno podzielił się z internautami żartem dotyczącym nowego zasiłku dla dzieci. Jednak nie wszystkim przypadł on do gustu.

Duchowny z pasją

Kiedy nie służy w parafii jako wikary, ksiądz Piotr poświęca czas na pisanie. Jest autorem takich tytułów jak „Siedem”, „MPJ”, „Jezus is cool” oraz „Boża sieć”. Jednak to TikTok stał się miejscem, gdzie naprawdę zaistniał. Z blisko 300 tysiącami obserwujących, ksiądz Piotr stał się jednym z najpopularniejszych duchownych na platformie.

Co wieczór o 21:00 prowadzi interaktywne transmisje na żywo, dyskutując z użytkownikami na tematy religijne, odpowiadając na ich pytania i dzieląc się osobistymi przemyśleniami.

Reakcje internautów

Zdolność do łączenia spraw duchowych z aktualnymi trendami internetowymi sprawiła, że ksiądz Piotr stał się wyjątkowo rozpoznawalny. Jego najnowszy żart na temat nadchodzącego zasiłku 800 plus, mającego zastąpić obecne 500 plus, stał się gorącym tematem wśród użytkowników TikToku.

W jednym z filmików podkreślił, że jako ksiądz nie korzysta z tego zasiłku, dodając jednocześnie ciepłe słowa dla wszystkich rodziców.

@ks.piotrjarosiewicz #ksiadztiktok #ftp #ftpシ #ftpシ゚ ♬ original sound – Mhd_Mahshooq

Chociaż większość komentarzy była pełna uznania i śmiechu, niektórzy internauci wyrazili swoje zastrzeżenia.

„Rozbawił mnie ksiądz” – czytamy.

„Kiedy jest 800+, ale dzieci kosztują cię z 4 tys. miesięcznie” – zauważyła internautka.

Współczesny duchowny, jakim jest ksiądz Piotr Jarosiewicz, udowadnia, że kościół i nowoczesność mogą iść w parze, a poczucie humoru jest uniwersalne w każdej profesji.