fot. tiktok/ks.sebastianpicur
in

Ksiądz o wigilijnym zwyczaju Polaków „Jest to niepotrzebne, jest to niemoralne”

Ksiądz Sebastian Picur już jakiś czas temu na swoim koncie na TikToku, poświęcił swoje wideo Świętom Bożego Narodzenia. W swoim nagraniu duchowny skomentował kontrowersyjny temat picia alkoholu w Wigilię, który wywołuje spore emocje wśród Polaków.

Alkohol w Wigilię

Niektóre rodziny całkowicie rezygnują z tego zwyczaju, podczas gdy inne uważają, że bez alkoholu świąteczne spotkanie rodzinne nie byłoby pełne.

Duchowny odpowiedział na pytania internautów, w których zadawano mu m.in. o to, czy spożywanie alkoholu jest zgodne z tradycją katolicką oraz czy na stole wigilijnym pojawi się „wódeczka jak w każdej normalnej rodzinie”.

Ksiądz Picur przedstawił swoje stanowisko w nagraniu, w którym podłożył głos, mówiąc:
„Odstąpmy od tego, odstąpmy od tego, wycofajmy się z tego pomysłu, bo jest to… nierozsądne, jest to niepotrzebne, jest to niemoralne”.

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @sttanalbeh #ksiadz #wigilia #rodzina #pasterka #święta #aklohol #wino #piwo ♬ dźwięk oryginalny – czarlson

„Picie alkoholu w czasie Wigilii nie należy do katolickich zwyczajów” – dodał napis na koniec.

Ksiądz Picur podzielił się również swoimi przemyśleniami dotyczącymi tego, co dzieje się w jego domu rodzinnym w Wigilię.

„Od kiedy pamiętam w moim rodzinnym domu podczas Wigilii nie było alkoholu. Jest to jak najbardziej normalne. Pozdrawiam” – czytamy.

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @lukassinio #ksiadz #wiara #wigilia #rodzina #święta #aklohol ♬ suono originale – Marcos M.