fot. youtube/Ks. Sebastian Picur
in

Jak przygotować się do spowiedzi? Ksiądz zdradza najlepszy sposób

Ksiądz Sebastian Picur jest nie tylko duchownym, ale również wpływowym katolickim influencer’em na TikToku. Swoimi filmikami poświęconymi wierze i odpowiedziami na pytania internautów, zdobył szerokie grono zainteresowanych. Tym razem, jedno z pytań dotyczyło spowiedzi i to właśnie na nie odpowiedział duchowny.

Jak przygotować się do spowiedzi?

Internauci zadali ostatnio księdzu pytania dotyczące spowiedzi, w tym o sytuacje wynikające ze stresu. W jednym z komentarzy pojawiło się pytanie, co się stanie, jeśli ktoś nie wyzna wszystkich swoich grzechów podczas tej sakramentalnej chwili.

Zdaniem księdza, wyznanie grzechów może być trudne, zwłaszcza jeśli trzeba to zrobić przed obcą osobą w konfesjonale. Aby uniknąć pominięcia czegoś, ksiądz sugeruje zapisanie grzechów na kartce.

Przy najbliższej spowiedzi proszę wyznać grzechy, które się przypomną. Pomocą może być kartka z grzechami – radzi ksiądz.

Internauci nie do końca są przekonani do tego sposobu, jednak duchowny pozostaje przekonany, że jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które boją się zapomnieć o jakimś grzechu podczas spowiedzi.

„Że też jeszcze przychodzą ludzie gadać o swoim życiu facetowi, który z życiem ma niewiele wspólnego.”
„Żart. Dlatego nie chodzę do spowiedzi, bo nie mam ochoty mówić tego księdzu.”

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @kornelkawa #ksiadz #wiara #spowiedź #grzech#kościół ♬ FEEL THE GROOVE – Queens Road, Fabian Graetz