fot. tiktok/ks.piotrjarosiewicz
in

Ksiądz wypowiedział się na temat samotnych rozwódek. „Zapraszamy do życia w sakramentach”

Wielu katolików często zastanawia się, czy są uprawnieni do przyjmowania komunii świętej. Mnóstwo czynników może wpływać na tę decyzję, co czasami może prowadzić do niepewności i niejasności. Jest to zrozumiałe, ponieważ przyjmowanie komunii świętej jest jednym z najważniejszych sakramentów w wierzeniach katolickich, które wiąże się z konkretnymi zasadami i wymogami. W ostatnim czasie ksiądz Piotr Jarosiewicz podjął decyzję, aby wypowiedzieć się na temat samotnie żyjących rozwódek. Chciał dać wyjaśnienie dotyczące kwestii przyjmowania komunii świętej przez osoby w takiej sytuacji życiowej.

Czy samotnie żyjące rozwódki mogą przyjąć komunię świętą?

Ksiądz Piotr jest aktywny na TikToku, gdzie regularnie publikuje krótkie wideo, które poruszają różne aspekty wiary katolickiej. Jego podejście jest nowoczesne i przystępne, co przyciąga uwagę wielu osób, zwłaszcza młodych ludzi, którzy często odczuwają dystans wobec tradycyjnych form religijnych.

Jego treści często skupiają się na tematach takich jak modlitwa, sakramenty, etyka, a także życiowe wyzwania, z jakimi spotykamy się na co dzień. Ksiądz Piotr stara się tłumaczyć trudne koncepty religijne w sposób zrozumiały i bliski dla współczesnego odbiorcy, aby przekazać przesłanie miłości, nadziei i zrozumienia.

W ostatnim czasie postanowił odpowiedzieć na ważne pytanie jednego z internautów: czy samotna rozwódka może przyjąć komunię świętą?

„Tak, jak najbardziej. Jeśli taka osoba żyje samotnie, to może przyjmować komunię świętą, może korzystać z sakramentu pokuty i pojednania” – wytłumaczył duchowny.

I dodał:

„Więc serdecznie zachęcamy i zapraszamy do życia w sakramentach”.

Wypowiedź duchownego usatysfakcjonowała użytkowników TikToka, którzy stwierdzili, że każdy powinien zdawać sobie z tego sprawę.

Obejrzyj wideo poniżej!

@ks.piotrjarosiewicz #odpowiedź na @Przemyslaw Durski709 ♬ Little Things – Adrian Berenguer