fot. freepik.com
in

Czy praca w niedzielę jest grzechem? Ksiądz zaskoczył wszystkich odpowiedzią

Ksiądz Piotr Jarosiewicz wypowiedział się w sprawie pracy w niedzielę i uczestnictwa w mszy świętej tego dnia, rozwiewając wszelkie wątpliwości polskich katolików. Jego odpowiedź jest jednoznaczna – praca w niedzielę nie jest grzechem, a brak uczestnictwa we mszy świętej tego dnia również nie, jeśli nasza praca jest niezbędna i pomaga ludziom.

Duchowny dostał pytanie od jednego z użytkowników. Co dokładnie powiedział? Wielu będzie zaskoczonych!

Ksiądz o pracy w niedzielę

„Czy jak się pracuje w szpitalu i w niedzielę ma się dyżur, to, czy jest to grzech, że nie można uczestniczyć we mszy świętej?” – zapytał kapłana pewien użytkownik.

Co odpowiedział duchowny? Według niego to nie jest grzech, a „miłość”.

„Nie, jest to miłość – mówił. – Praca w szpitalu, jeszcze w niedzielę, wobec osób, które potrzebują pani pomocy, to jest czysta miłość. I ta miłość nie bierze się znikąd, tylko jest darem danym od Pana Boga”.

Wypowiedź księdza Jarosiewicza rozwiewa wiele wątpliwości i daje polskim katolikom wolność wyboru w kwestii pracy w niedzielę i uczestnictwa w mszy świętej. Jednakże, jak zaznaczył ksiądz, ważne jest, aby pracownicy pamiętali o Bogu – we mszy świętej można wziąć udział w sobotę, jeśli jest taka możliwość.

@ks.piotrjarosiewicz Odpowiadanie użytkownikowi @Pusia ♬ Easy On Me – Adele

Wykonywanie pracy w szpitalach to jedno z najcięższych i najbardziej wymagających zajęć, które wymaga dużych poświęceń i ogromnej determinacji. Osoby zatrudnione w służbie zdrowia muszą mieć nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale również wyjątkową siłę woli oraz umiejętność radzenia sobie z ekstremalnymi sytuacjami.

Praca w szpitalu to wyzwanie, które polega na niesieniu pomocy pacjentom w trudnych momentach ich życia. Nie jest zatem grzechem pracowanie w niedzielę, jeśli wykonuje się taki zawód.

Podziel się tą informacją z innymi!