fot. pixabay.com
in

Ksiądz przypomina. Polacy mają czas tylko do jutra.

Święta Bożego Narodzenia minęły w mgnieniu oka, jednak jeszcze niektórzy z pewnością mają w swoich domach ozdoby świąteczne. Jak długo możemy je trzymać? Na to pytanie odpowiedział ksiądz. Wiele osób będzie zaskoczonych.

Jak się okazuje, Polacy powinni pozbyć się ozdób świątecznych już do jutra. Jeśli jeszcze masz w swoim domu choinkę, dowiedz się, dlaczego powinieneś ją rozebrać.

Ksiądz o ozdobach świątecznych

Ks. Sebastian Picur jest popularny na TikToku. Odpowiada na pytania, które spędzają sen z powiek wielu osobom. Jakiś czas temu odpowiedział, ile powinno dawać się do koperty na kolędę, a tym razem skupił się na tym, do kiedy powinniśmy pozbyć się ozdób świątecznych.

Duchowny podkreśla, że warto się tym zająć do 2 lutego. Wcale nie jest tak, jak spora część osób myśli, że choinka powinna być w naszym domu do święta Trzech Króli.

@ks.sebastianpicur #ksiadz #wiara #kościół #święta #christmas #bozenarodzenie #kolęda #szopkabozonarodzeniowa ♬ Ride It – Regard

2 lutego katolicy obchodzą Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane inaczej Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W tym roku przypada ono na środę.

To właśnie w tym terminie na placu św. Piotra w Watykanie rozbiera się choinkę.

Wiedzieliście o tym? Dajcie znać w komentarzu!

Nie zapomnijcie podzielić się tą ciekawostką z innymi!

Źródło: o2.pl