in

Ksiądz przepędzał wolontariuszkę WOŚP. Jest odpowiedź proboszcza, wielu złapie się za głowę.

Do sieci w ostatnich dniach trafiło porażające nagranie. Możemy na nim zobaczyć księdza z krakowskiego kościoła, który przegania wolontariuszkę WOŚP. Uważa on, że dziewczyna zbiera datki dla „diabelskiej organizacji”.

Przed kościołem św. Szczepana w Krakowie stanęła jedna z wolontariuszek WOŚP. W pewnym momencie podbiegł do niej ksiądz i zaczął ją przeganiać spod kościoła. Nagranie, które trafiło do sieci, po prostu odbiera mowę.

Duchowny wykrzykiwał do dziewczyny:
„Diabelska organizacja! Won stąd!”

Ksiądz wykrzykuje „Won stąd!” i „Wara!”. Wolontariuszka początkowo próbuje go przekonać do zmiany zdania, ale ostatecznie ustępuje i odchodzi. Duchowny przy okazji powiedział, że telewizja TVN jest „diabolistyczna”, a sama organizacja WOŚP „diabelska”.

Portal internetowy Onet chciał porozmawiać o tej sprawie zarówno z parafią, jak i krakowską kurią. Nikt jednak nie chciał udzielić żadnej konkretnej odpowiedzi.

Ksiądz nie zamierzał przestać

W pewnej chwili duchowny zorientował się, że jest nagrywany, ale zamiast przestać zachowywać się niestosownie, skorzystał z okazji, by powiedzieć, co myśli.

„Sam Antychryst siedzi w tym” – mówił o stacji TVN.

Nagranie trafiło do sieci i od razu wywołało prawdziwą burzę wśród Internautów.

„Szkoda, że tacy ludzie dostają gigantyczne pieniądze z budżetu państwa, często kosztem wsparcia dla lepszej opieki zdrowotnej, na którą my się później musimy składać, żeby było lepiej…” – czytamy.

„Niestety, to najbardziej zatwardziała parafia w Krakowie, w czasie nauk przedkomunijnych syna usłyszałam, że matki grzeszą przychodząc na niedzielne msze w jeansach” – piszą internauci.

W sprawie sytuacji, która miała miejsce przed krakowską świątynią ostatecznie wypowiedział się ks. Leszek Garstka, proboszcz parafii św. Szczepana w Krakowie.

„Ze względu na niewłaściwe zachowanie kapłana z diecezji odesko-symferopolskiej (Ukraina) posługującego w naszym kościele wobec wolontariuszki WOŚP w dniu 31.01.2021 r. składamy wyrazy ubolewania i przepraszamy wolontariuszkę i wszystkich, których te słowa i zachowanie kapłana obraziły, a które nie powinny nigdy mieć miejsca” – pisze w komunikacie opublikowanym na stronie parafii.

Pomimo tych przeprosin, na stronie parafii dalej możemy znaleźć ogłoszenie dotyczące Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym możemy przeczytać:

„Uwaga!!! Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy zbiera w tym roku pieniądze na laryngologię dziecięcą. Pomaga w tym tzw. Strajk Kobiet, który żąda aborcji, czyli zabijania dziecka poczętego, bez ograniczeń”

Źródło: Facebook, Onet, wp.pl