fot. freepik.com
in

Ksiądz wyznał miłość ukochanej podczas niedzielnej mszy. Wierni osłupieli

Wierni nigdy nie zapomną tej mszy świętej. To, co zrobił ksiądz, odbiło się głośnym echem na całym świecie. Takich słów nikt się po nim nie spodziewał. Internauci przecierają oczy ze zdumienia.

Jakiś czas temu, podczas niedzielnej ceremonii w miejscowości Todi we Włoszech, ksiądz Riccardo Ceccobelli na oczach wszystkich wyznał miłość swojej ukochanej.

Wierni wstrzymali oddech

„Moje serce jest zakochane, mimo że nigdy nie miałem okazji złamać obietnic, które złożyłem. Chcę spróbować żyć tą miłością” – powiedział ks. Ceccobelli swojemu przełożonemu, biskupowi Gualtiero Sigismondi.

Duchowny został przywrócony do stanu świeckiego.

„Cała moja wdzięczność dla Don Riccardo za dotychczas wykonaną usługę. Przede wszystkim przesyłam mu moje najszczersze życzenia, aby ten wybór, dokonany z pełną swobodą, jak mi sam powiedział, zapewnił mu spokój i pogodę ducha” – tłumaczył biskup Sigismondi.

Jak czytamy w Corriere della Sera, w Todi każdy wiedział, co ksiądz czuje do pewnej kobiety.

„Krążyły informacje, że don Riccardo był widziany z kobietą” – podaje włoski dziennik.

Nie wiadomo, kim jest ukochana księdza. Mamy jednak nadzieję, że będzie z nią bardzo szczęśliwy. Para pobrała się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w tym samym mieście, w którym były ksiądz sprawował swoją posługę.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Corriere della Sera