in

„Krzywy Las” w Nowym Czarnowie budzi przerażenie. To zagadka, która wciąż czeka na rozwiązanie

Choć naukowcy i eksperci nieustannie starają się znaleźć odpowiedź, niewyjaśnione tajemnice wciąż mnożą się na całym świecie. Do dziś Ameryka nie wie, co właściwie wydarzyło się ze słynną „Zaginioną Kolonią” na wyspie Roanoke – a jest to jedna z wielu historycznych niewyjaśnionych tajemnic na całym świecie. Ale patrząc na ten dziwaczny i niepokojący las w Polsce, człowiek kompletnie nie wie co o tym myśleć.

Ochrzczony został „Krzywym Lasem” ze względu na partie wygiętych sosen i jest jednym z najdziwniejszych i przerażających miejsc w Europie Środkowej. Położony jest na obrzeżach Nowego Czarnowa w województwie zachodniopomorskim w Polsce. Drzewa zostały posadzone w 1930 roku i tajemniczo „wykrzywione” kilka lat później.

Nikt jednak nie jest tego do końca pewien. Istnieje wiele teorii spiskowych, ale każde wyjaśnienie wydaje się dziwne. Pomimo tego, że las wygląda, jakby był z bajki, to drzewa są w 100% prawdziwe i upiorne. Jak myślicie, co spowodowało, że są tak wygięte?

Jednolitość tych 400 drzew wprawia w zakłopotanie. Każde z nich jest wygięte u podstawy pod kątem 90 stopni. Tajemnica jednak pozostaje: kto lub co spowodowało ich kształt?
krzywy-las1x

Wskazówka jest taka, że każde z nich jest wygięte w dokładnie tym samym kierunku: na północ. Istnieje więc wiele dyskusji na ten temat, czy jest to jakiś banalny powód, a może oznacza to coś bardziej złowieszczego. Niektórzy sugerują, że wahania siły grawitacji mogą być winowajcą, ale niewiele jest dowodów na poparcie tej teorii. Siła grawitacji bowiem zawsze przyciąga obiekty w dół, a nie na boki.

krzywy-las2x

Niektórzy uważają, że gęsty śnieg mógł zwalić się na drzewa, podczas, gdy wciąż były jeszcze sadzonkami. Jednak „Krzywy Las” jest otoczony przez inny, obszerny las, gdzie drzewa rosną zupełnie prosto, dlatego teoria ze śniegiem jest mało prawdopodobna.
krzywy-las3x

Jedna z teorii spiskowych twierdzi, że kształt dziwacznej litery „J” jest wynikiem obcych lub pozaziemskich sił, jest jednak równie szalona, jak brzmi.
krzywy-las4x

Rozsądniejszym wyjaśnieniem jest to, że drzewa były spłaszczone przez czołgi podczas II Wojny Światowej. Młode drzewa mogły być tak zniszczone, że nie były w stanie prawidłowo się rozwijać. Ta teoria zostaje jednak zdemaskowana biorąc pod uwagę następujące elementy: dlaczego tylko mały skrawek lasu ma taki kształt i czy na pewno czołg zdołały stworzyć takie głębokie wgniecenia?
krzywy-las5x
 
Chociaż wydaje się to dziwne, to niektórzy z mieszkańców zastanawiali się, czy może była to zasługa „czarnej magii” lub przekleństwa.
krzywy-las6x
 
Coraz większa liczba osób jednak wierzy, że posadzone drzewa prawdopodobnie zostały wygięte w ten sposób celowo. Teoria ta uwzględnia fakt, że konsystencja drzew oraz pozostała część lasu zostały nienaruszone.
krzywy-las7x
 
To sugeruje, że w ciągu 1930 roku, miejscowi rolnicy posadzili drzewa i specjalnie nadali im taki kształt w celach budowlanych, najprawdopodobniej do budowy mebli lub łodzi. II Wojna Światowa była wtedy prawdopodobnie przyczyną przerwania sadzenia oraz uniemożliwienia rolnikom dokończenia dzieła a zatem pozostawili dziwne drzewa, które istnieją do dzisiaj.
krzywy-las9x
 
Bez względu na przyczynę, „Krzywy Las” przyciąga wiele ciekawskich turystów każdego roku, którzy chcą dojść do własnych wniosków na temat jednego z najbardziej niewyjaśnionych tajemnic Europy. A wy kiedykolwiek odwiedziliście to nawiedzone miejsce? Jak uważacie, co może być przyczyną kształtu tych drzew? Dajcie znać w komentarzach!