fot. Selena von Eichendorf, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
in

Jak wyglądała kiedyś babka z „Kiepskich”? Zdjęcie Krystyny Feldman z młodości robi furorę w sieci

Krystyna Feldman zyskała swoją popularność dopiero pod koniec swojej długiej kariery. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w młodości była nie tylko utalentowaną aktorką, ale również bardzo atrakcyjną kobietą. Ostatnio opublikowane archiwalne zdjęcie przez Mikołaja Kaczmarka, ukazuje jej kobiecą urodę i szeroki uśmiech, który z pewnością przyciągał uwagę wielu mężczyzn.

Krystyna Feldman w młodości

Mikołaj Kaczmarek opublikował wspomniane zdjęcie i przy okazji przypomniał bogatą historię aktorki. Gdyby nie podpis zdjęcia, niewielu byłoby w stanie rozpoznać na nim Krystynę Feldman. Każdy zapamiętał ją w zupełnie inny sposób, była przecież znana wszystkim głównie z roli babki Kiepskiej.

Krystyna Feldman zawsze interesowała się aktorstwem, ale wojna uniemożliwiła jej kontynuowanie tej pasji. Mimo to nie poddała się i wstąpiła do Armii Krajowej, gdzie wykonywała trudne i niebezpieczne zadania. Choć była zbyt drobna, by walczyć z bronią, odpowiadała za dostawy broni i meldunki.

Największą popularność i rozpoznawalność zdobyła dzięki roli w serialu komediowym „Świat Według Kiepskich”, w którym aktorka wcieliła się w postać Babci. Jej występ wywoływał uśmiech na twarzach wielu fanów serialu, a jej postać stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych bohaterów.

Krystyna Feldman zmarła w 2007 roku. Zaplanowała swój własny pogrzeb. Chciała, aby pochowano ją w stroju ze sztuki „I to mi zostało” i umieścić w jej trumnie zdjęcia papieża Jana Pawła II oraz Józefa Piłsudskiego.

Krystyna Feldman była nie tylko utalentowaną aktorką, ale również piękną kobietą o twardym charakterze. Choć zyskała popularność dopiero pod koniec swojej kariery, zawsze pozostanie w pamięci jako jedna z najbardziej lubianych i zapadających w pamięć aktorek polskiego kina i telewizji.

Źródło:lelum.pl
Miniaturka: Selena von Eichendorf, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons