in

Po prawie 70 latach panowania królowa Elżbieta podjęła radykalną decyzję. Brytyjczycy nie dowierzają.

Wielka Brytania, podobnie jak inne kraje, zmaga się z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Liczba ofiar przekroczyła tam już 15 tysięcy. Wprowadzane zostają coraz to nowe środki bezpieczeństwa. Przyłączyła się do nich również sama królowa.

Królowa Elżbieta II podjęła decyzję, której z pewnością nigdy nie spodziewali się Brytyjczycy. To pierwszy taki przypadek po 68 latach panowania. Królowa sądzi, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii powinni skupić się teraz tylko i wyłącznie na walce z koronawirusem. Postanowiła zwrócić się do nich w specjalnym oświadczeniu.

Specjalne oświadczenie królowej dotyczy obchodów jej urodzin. Dotychczas były to coroczne obchody publiczne, w których mogli brać udział mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Jednak królowa jest zdania, że w tym roku trzeba z tego zrezygnować – sytuacja jest bardzo poważna i nie można się narażać. Wszelkie świętowanie należy odłożyć na bok.

Został również odwołany armatni salut urodzinowy, który jest już tradycją w Hyde Parku oraz w twierdzy Tower of London. Możemy zapomnieć również o czerwcowej parady wojskowej nazwanej Trooping the Colour.

Monarchini urodziła się 21 kwietnia, jednak państwowe obchody jej urodzin są zawsze w drugą sobotę czerwca. Pałac Buckingham przekazał w sobotę informacje o rezygnacji z corocznych obchodów, które odbywały się już 68 lat.
 
W ostatnich dniach królowa wygłosiła dwukrotnie orędzie do narodu – trzeba pamiętać, że za czasów jej panowania wygłosiła ich zaledwie pięć. W orędziu wspiera Brytyjczyków i zapewnia, że przetrwają wspólnie ten trudny czas.
 
W obu orędziach pojawia się apel o to, by pozostać w domu i stosować się do zaleceń. Dziękuje również medykom i służbom bezpieczeństwa za to, że wykonują swoją pracę i są prawdziwymi bohaterami.
 
Podziel się tą informacją z innymi!

Źródło: Interia, Miniaturka: Washington Post