fot. Facebook/Finlee and Me
in ,

Dlaczego trzeba kroić owoce zanim podasz je dziecku? To zdjęcie RTG odpowiada na to pytanie

Ochrona dzieci przed zagrożeniami dla życia jest jednym z najważniejszych zadań dla rodziców. Oczywiście nie można chronić dziecka przed wszystkimi problemami, ale w naszej mocy jest robienie wszystkiego, co możliwe dla jego bezpieczeństwa. Dlatego teraz lekarze zalecają, aby dorośli kroili winogrona przed podaniem ich dzieciom!

Powodem dla takiego stwierdzenia był post Angeli Henderson w sieci społecznościowej ze zdjęciem z rezonansu jej synka.

Na zdjęciu wyraźnie widać mały okrągły przedmiot, który utknął w drogach oddechowych dziecka.

Angela napisała, że ​​ten przedmiot to tylko winogrono! Jej 5-letni syn zakrztusił się nim, ponieważ się spieszył, a ono wpadło nie tam gdzie trzeba. Chłopiec został przewieziony do szpitala, gdzie w znieczuleniu ogólnym lekarze usunęli winogrono z dróg oddechowych.

Henderson wzywa wszystkich rodziców, aby pokroili winogrona przed podaniem ich dziecku, w przeciwnym razie historia może się powtórzyć. Dzieci często źle żują jedzenie, ponieważ jedzą w pośpiechu. Tak właśnie było w przypadku jej synka – spieszył się z ukończeniem gry, co jest jego pasją.

fot.freepik.com

Post Angeli wywołał mieszane reakcje internautów. Wielu komentatorów było oburzonych nadmierną opieką matki. Jednak lekarze nalegają – ta prosta procedura może uratować życie dziecka.

Powinieneś również posiekać inne podobne owoce, a także pomidory koktajlowe. Lekarze proszą rodziców, aby ich dzieci nie jadły w pośpiechu i starannie żuły jedzenie. Cóż, oczywiście powinieneś wiedzieć trochę o zasadach pierwszej pomocy, jeśli dziecko nagle się zakrztusi.