in

Ważyła 17 kilogramów i nie miała już sił, by żyć. Aż ciężko uwierzyć, jak wygląda dzisiaj.

Kristina Karyagina to kobieta, która walczy z anoreksją. Jeszcze jakiś czas temu każdy dzień był dla niej ogromnym wyzwaniem. Zapominała, że musi jeść. Nie była w stanie wstać sama z łóżka. Ostatecznie podjęła leczenie – czy zmieniło jej życie?

Pochodząca z Barnaułu kobieta w najgorszym momencie ważyła 17 kilogramów. Mając 22 lata, wyglądała jak staruszka. Nie miała innego wyjścia. Leczenie było jej ostatnią nadzieją.

Walka z anoreksją

Mama Kristiny widziała, że jej córka z dnia na dzień je coraz mniej. Tłumaczyła się brakiem czasu i stresem przed trwającymi w szkole egzaminami, jednak problem szybko okazał się być o wiele poważniejszy.

Kristina poszła z mamą do lekarza, jednak ci nie mieli pojęcia, jak jej pomóc i namówić ją do tego, by jadła. Wszystko się zmieniło w chwili, gdy kobieta wzięła udział w programie „Niech mówią”, w którym opowiedziała o swoim problemie. Wtedy właśnie zainteresował się nią doświadczony psycholog i postanowił za wszelką cenę jej pomóc.

Pierwszym krokiem na drodze do celu miała być zmiana myślenia. Okazało się, że jest to najlepszy pomysł i sedno problemu. Już po paru spotkaniach z psychologiem Kristina zaczęła zauważać zmiany w swoim zachowaniu. Zaczęła normalnie jeść i nabierać sił. Przy okazji na terapii poznała inne dziewczyny z podobnymi problemami. Czuła motywację, by o siebie zawalczyć. Udało się.

Dziś Kristina waży prawie 30 kilogramów. To zmiana, w którą jeszcze jakiś czas temu nikt by nie uwierzył. Kobieta jest na dobrej drodze do tego, by pokonać niedowagę. O jej historii usłyszała już cała Rosja. Każdy chce pomóc kobiecie, która przez chorobę przeszła w swoim życiu już wystarczająco dużo.

Źródło: WP Kobieta