in

Znaleźli kotka wielkości łyżeczki. Mimo swojego wieku, wyglądał jakby dopiero przyszedł na świat.

Ten maluszek o imieniu Francis w momencie znalezienia miał juz 3 tygodnie, a wyglądał jakby dopiero co się narodził.

Ważył zaledwie 113 gramów, jak pół kostki masła!

To nie świadczyło o niczym dobrym. Ratownicy od razu podejrzewali, że musi być chory. Zabrali go do Kliniki dla Kotów Nova.

„Po wykonaniu kilku badań okazało się, że kotek ma szmery w sercu oraz stracił trochę futra. Postanowiliśmy wykonać jeszcze kilka badań, aby potwierdzić diagnozę.” – mówi weterynarz Ellen Carozza.

Francis otrzymał wspaniałą opiekę.

Ellen bardzo się o niego troszczyła a on szybko zaczął domagać się coraz więcej uwagi. Czasem miauczał tak długo dopóki nie podniosła go, nie pogłaskała i przytuliła. Karmiła go butelka a on układał się jej na dłoni i tulił do palców.

Francis zyskał nowego przyjaciela

Ellen miała kota Benny’ego. Bardzo szybko się zaprzyjaźniły o Benny czuł się odpowiedzialny za Francisa. Troszczył się o niego jak na przybranego tatę przystało.

Gdy można było przestać karmić go butelką, nadszedł czas na nowe smaki.

Dlaczego Francis jest tak mały?

„Po rozmowie z kilkoma specjalistami oraz wykonaniu kilku dodatkowych badań, doszliśmy do tego, że Francis może mieć niedobór hormonu wzrostu. To jest najbardziej prawdopodobna przyczyną tak małych rozmiarów. Francis ma też kilka innych problemów zdrowotnych, ale cały czas nad tym pracujemy.” – przyznała Ellen.

Kotek stale jest ważony
 
Francis rozwija się wolniej i waży dużo mniej niż kociaki w tym wieku, ale pod czujnym okiem Ellen idzie mu coraz lepiej.
 

 
Ellen pilnowała jego wagi, więc rósł i rósł.
 

 
W wieku 8 tygodni ze słodkiego kociaka zamienił się młodego mężczyznę.
 
Nawet ten wąsik na umaszczeniu dodaje mu powagi.
 

 
Ellen znalazła dla niego idealna rodzinę. Przyszłość Francisa maluje się pięknych kolorach. Zobaczcie jego długo drogę na filmie.
 

 
Powodzenia Francis!

Źródło i fotografie: lovemeow