in

Kupiła kota i myślała, że nic ją nie zaskoczy. Prawda okazała się zupełnie inna.

Kiedy decydujemy się na zwierzę, zazwyczaj zdajemy sobie sprawę z tego, jakiej mniej więcej będzie wielkości, gdy dorośnie. Życie jednak jest pełne niespodzianek. Przekonała się o tym na własnej skórze właścicielka Kefira.

Kobieta zdawała sobie sprawę z tego, że bierze większego kota, jednak nie miała pojęcia, że aż tak wielkiego! Kiedy ludzie patrzą na jego zdjęcia, przecierają oczy ze zdumienia. Niektórzy mylą go z psem.

Wyjątkowy kot

Kefir to kot rasy Maine Coon. Mieszka razem z właścicielką Yulią Mini w rosyjsim mieście Stary Oskol. Kobieta myślała, że nic ją nie zaskoczy, gdy zdecydowała się na tego kota. Prawda okazała się być jednak zupełnie inna.

Kot ma obecnie rok i dziewięć miesięcy. Może rosnąć do ok. 3 roku życia, więc niewykluczone, że będzie jeszcze większy. Choć koty tej rasy ważą maksymalnie 8 kg, Kefir jest wyjątkiem – jego waga to już 13 kg.

„Kiedy do domu przychodzą przyjaciele i znajomi – cała uwaga jest zwrócona na niego i chętnie pozwala się głaskać. Ale kiedy do domu przychodzą nieznajomi, wszyscy najpierw mylą go z psem” – opowiada kobieta cytowana przez „The Sun” Yulia.

Yulia kocha swojego kota, jednak codzienność z nim przez to, jak urósł, nie zawsze jest łatwa.

„Ma jeden nawyk: w nocy lubi kłaść się na mnie i spać. Kiedy był kociakiem, nie sprawiało mi to żadnych problemów, ale teraz stał się duży i ciężki, że naprawdę trudno tak spać” – tłumaczy właścicielka kota w rozmowie z „The Sun”.

Podziel się tą niesamowitą historią z innymi!

Źródło: o2.pl