in

Ktoś porzucił go przy schronisku. Gdy pracownicy zgolili z niego 4 kg sierści, im oczom ukazał się piękny zwierzak

Niektórzy ludzie nie zasługują na nazywanie ich ludźmi. Nocą do schroniska w Nevadzie podrzucono zwierzę. Personel ledwo mógł zidentyfikować go jako kota, gdy znaleźli go następnego ranka.

Niestety, Liz Begovich, opiekunka zwierząt w hrabstwie Douglas, nieustannie widzi takie przypadki porzucania. Ale tym, co odróżnia tego kota od innych, jest poziom zaniedbań, jakie poczynili jego właściciele wobec niego.

Ze względu na kilogramy brudnego futra Liz nie mogła uwierzyć, że to stworzenie jest w rzeczywistości kotem. Koty same dbają o mycie, więc znalezienie kota w takim stanie należało do rzadkości. Liz powiedziała o pierwszej rzeczy jaką trzeba było zrobić.

„Po prostu zabraliśmy go do weterynarza, gdzie go uspokoili. Ogolili około 4 kilogramy sierści.”

Liz powiedziała, że przed goleniem ledwo mógł się ruszyć!
 
Nie mógł nawet zrobić kroku, choć miał jedzenie i wodę postawione tuż przed nim.”
 
Jak tylko skończyło się golenie, kot przemianowany na imię Bob Marley poczuł się wolny jak prawdziwy kot. Pomimo słabych mięśni, Bob Marley jest gotowy do kontaktu ze światem. Próbował nawet zeskoczyć ze stołu z podekscytowania!
 

 
Bob Marley powrócił do zdrowia, a biuro szeryfa hrabstwa Douglas dostało misję, by znaleźć osobę odpowiedzialną za ten okropny przypadek zaniedbania. Urząd opublikował zdjęcia z kamer i wyznaczył nagrodę na swojej oficjalnej stronie na facebooku dla każdej osoby, która pomoże go zidentyfikować.
 

 
Bob Marley znalazł idealny dom dzięki temu, że jego historia stała się znana. Mamy nadzieję, że jego nowi właściciele dadzą mu miłość i wszystko czego potrzebuje!