fot. wieruszow.policja.gov.pl
in

Pasażer zasnął w pociągu. Gdy się obudził, zaczął się jego prawdziwy koszmar.

Policjanci z komendy powiatowej w Wieruszowie poszukują mężczyzny, który jest widoczny na zdjęciach. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież plecaka z elektroniką i biżuterią.

Zdarzenie miało miejsce 20 maja 2022 roku w pociągu na trasie Białystok-Wrocław Główny. Mężczyzna wykorzystał moment, że jeden z pasażerów pociągu spał, i ukradł mu plecak, który zawierał elektronikę i biżuterię oraz rzeczy osobiste.

„W nieustalonym miejscu nieznany dotąd sprawca, wykorzystując sen pokrzywdzonego przywłaszczył z przedziału pociągu plecak podróżny wraz z z notebookiem z ładowarką, mikrofonem, ładowarką do telefonów, łańcuszkiem, bransoletą i obrączką, oraz rzeczami osobistymi” – przekazał asp. Piotr Siemicki z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości poszukiwanego mężczyzny. Według opisów, ma on około 35-45 lat, miał ogoloną głowę i był ubrany w szarą jasną bluzę oraz spodenki.

Osoby, które mogą posiadać informacje na temat tożsamości lub gdzie przebywa poszukiwany mężczyzna, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieruszowie przy ul. Kuźnickiej 28a, oraz telefonicznie z dyżurnym jednostki pod całodobowym numerem telefonu: 47 845 62 11, lub z prowadzącym sprawę 47 845 62 27.

Kradzież jest poważnym przestępstwem i sprawca takiego czynu musi być ścigany. Policja apeluje o ostrożność podczas podróży pociągami i zachęca do zgłaszania wszelkich podejrzanych sytuacji lub osób. Warto też zabezpieczyć swoje rzeczy osobiste i unikać pozostawiania ich bez opieki.

Źródło: wieruszow.policja.gov.pl