in

7 zaskakujących powodów, dla których Twój pies powinien spać z Tobą każdej nocy!

Z pokolenia na pokolenie przykazywany był stereotyp, że psy są „brudne”. Dlatego też wielu z nas uważa, że nie powinniśmy zapraszać swojego ukochanego psa do swojego łóżka.

Jednak istnieje kilka potwierdzonych korzyści zdrowotnych, które zachęcą Cię do spania ze swoim pupilem. I nie jest to dobre tylko dla Ciebie, ale również dla Twojego pupila.

Twój sen będzie przyjemniejszy i spokojniejszy. A wszyscy dobrze wiemy, że im lepiej śpisz tym jesteś bardziej wypoczęty, a Twój dzień staje się przez to dużo lepszy.
Wspólny sen ze swoim pupilem to naprawdę korzystna sytuacja dla Was obojga. A kochający właściciel chce zrobić wszystko, by jego pupil był szczęśliwy.

1. Zapewniają Ci komfort
Ciepło ciała czy też rytmiczne oddychanie naszych pupili, sprawia, że zapewniają Ci one komfort i spokój, czyniąc Twoje łóżko bardziej przytulniejszym.
spanie-z-psem

2. Ułatwiają Ci walkę z bezsennością
Ich obecność daje Ci poczucie spokoju, odprężenia i bezpieczeństwa. Dlatego też, Twój pupil jest w stanie wyeliminować większość problemów związanych ze snem.
spanie-z-psem4x

3. Przytulanie z nimi łagodzi stres i niepokój
Ich obecność jest doskonałym lekiem na problemy emocjonalne, dlatego wiele osób decyduje się na dogoterapię. Ich pozytywne nastawienie wydaje się być zaraźliwe, a ich troskliwy charakter może być bardzo uspokajający.

4. Nasi przyjaciele zapewniają ciepło
Ciepło jakie emituje ciało naszego psa i jego skłonność do zwijania się blisko nas, działa niczym mały grzejnik w naszym łóżku. Może okazać się to kłopotliwe podczas lata, ale kto z nas nie kocha naturalnego ciepła w chłodne wieczory?
spanie-z-psem3x

5. Pomagają w walce z depresją
Jedną z rzeczy, którą psy ofiarowują swoim właścicielom jest bez wątpienia bezwarunkowa miłość. Dla osoby, która walczy z depresją ten typ połączenia może okazać się niezwykle korzystny. Pies nie zadaje zbędnych pytań on po prostu kocha, a to może czynić cuda w trudnych momentach życia człowieka.
spanie-z-psem2x

6. Psy pomagają czuć Ci się bezpiecznym
Wiedząc, że nasz pies czuwa nad nami, kiedy my smacznie śpimy i jesteśmy najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo – daje nam ogromne poczucie bezpieczeństwa, dzięki ich bardzo dobremu słuchowi oraz skłonności do obrony swojego terytorium.
7. Jest to dobre również dla Twojego czworonożnego przyjaciela!
Nie ma nic na świecie bardziej szczerego niż miłość Twojego psa do Ciebie. Więc staraj się przeznaczyć dodatkowy czas na tulenie się z nim, by uczynić jego dzień bardziej szczęśliwszym. On otrzyma od Ciebie komfort tak samo jak Ty od niego, więc ten układ jest korzystny dla Was obojga!
spanie-z-psem1x
A teraz wiadomość do wszystkich miłośników psów, którzy uwielbiają tulić się do swojego ciepłego i puszystego przyjaciela w swoim łóżku – róbcie to i nigdy nie przestawajcie!