fot. STOP CHAM (youtube)
in

Skandaliczne zachowanie kierowcy na A1. Skorzystał z „okazji”, w sieci aż wrze

Niedawno na kanale „Stop Cham” pojawił się materiał wideo ukazujący jednego z kierowców, który, nie respektując zasad ruchu drogowego, podjął ryzykowną decyzję. W sytuacji, gdy pozostali kierowcy stworzyli korytarz życia dla straży pożarnej na autostradzie A1, ów kierowca, nie zważając na potencjalne konsekwencje, postanowił podążać za pojazdem uprzywilejowanym. Postawa kierowcy wywołała falę krytyki i dyskusji w sieci na temat odpowiedzialności i etyki na drodze.

Korytarz życia

Korytarz życia to pojęcie, które każdy kierowca powinien znać. Oznacza to pozostawienie wolnej przestrzeni dla pojazdów ratunkowych, które muszą przedostać się przez korek. Ponieważ pas awaryjny bywa często zbyt wąski i zablokowany przez inne pojazdy, tworzenie korytarza życia jest kluczowe.

Kiedy na autostradzie A1 doszło do pożaru autokaru, kierowcy poruszający się w jego kierunku tworzyli korytarz dla nadjeżdżających pojazdów straży pożarnej. W tym momencie kierowca jednego z samochodów postanowił wykorzystać sytuację, podążając środkiem jezdni tuż za pojazdem uprzywilejowanym.

„Pożar autokaru kilka kilometrów za węzłem Jasna Góra, przed węzłem Mykanów w kierunku Łodzi. Przejazd jednym pasem i kierowcy powoli poruszają się w korku. Gdy pojawia się straż pożarna, kierowcy ustępują jej miejsca i wykorzystuje to kierowca seata. Gdy zostaje zablokowany przez autora nagrania, dalej kontynuuje swoje cwaniactwo, wyprzedzając wszystkich poboczem” – brzmi opis pod udostępnionym nagraniem.

Burzliwa reakcja na wideo

Opublikowane nagranie wywołało gorące dyskusje wśród internautów. Komentujący nagranie w serwisie Youtube są niemal jednogłośni – zachowanie kierowcy było nieodpowiedzialne i zasługuje na surową karę.

Niektórzy użytkownicy podkreślali, że takie postępowanie powinno skutkować automatyczną utratą prawa jazdy na co najmniej trzy lata, a także surowym mandatem. Wszystko to pokazuje, jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego i respektowanie praw innych uczestników ruchu, zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych.