in

Zrobiła na drutach z koronki ogrodzenie domu. Gdy sąsiedzi je zobaczyli, zapragnęli mieć takie samo.

Koronkowe ogrodzenie w naszym kraju byłoby dość egzotycznym zjawiskiem. Ale w Foggy Albion ten nowy trend stopniowo zyskuje na popularności.

Jednym z twórców takich ogrodzeń, jest brytyjska szwaczka Anna Annyson.

Od dzieciństwa uwielbiała robić na drutach, zwłaszcza koronki. Raz Anna usłyszała o zrobieniu całego ogrodzenia. Zagłębiła się w tym i postanowiła spróbować zrobić to własnoręcznie.

Aby stworzyć dzieło tak wielkich rozmiarów, kobieta nabyła specjalne ogromne druty i mocny czarny sznurek, z którego wykonane są sieci rybackie.

Po pewnym czasie Anna zdołała stworzyć niezwykłe ogrodzenie. Kiedy jej przyjaciele i sąsiedzi zobaczyli jej pracę, tak bardzo im się spodobało, że poprosili o zrobienie dla nich takich samych ogrodzeń. Anna chętnie zabrała się do pracy.

W swojej pracy najczęściej wykorzystuje typowe wzory: kwiaty, liście, motyle, nie zaniedbując klasycznych i arbitralnych ozdób. Koronkowe ogrodzenia zdobią już kilka ulic jej rodzinnego miasta.

Praca kobiety jest tak doskonale wykonana, że ​​idealnie harmonizuje się z otoczeniem.

Szydełkowanie to nie tylko hobby, praca z tak dużymi igłami przypomina trening na siłowni. Nawiasem mówiąc, Anna spędza średnio około trzech tygodni na stworzeniu jednego ogrodzenia.