in ,

Czy koronawirus zabija tylko starsze osoby? Lekarze są już pewni odpowiedzi.

Na całym świecie odnotowano już ponad 170 tysięcy infekcji, a w Polsce na dzień dzisiejszy około 125. Panuje przekonanie, że koronawirus zagraża głównie osobom starszym i im młodsza jest osoba, tym łatwiej przechodzić przez zakażenie wirusem. Jak się jednak okazuje, nic bardziej mylnego.

Na Instagramie autora KiKŚ – Konfilkty i katastrofy światowe, przedstawiane są bieżące informacje na temat zakażonych. Możemy zauważyć, że wśród ciężkich przypadków są także ludzie młodzi.

W szpitalach jest coraz więcej przypadków młodych osób zarażonych koronawirusem. To dowód na to, że wirus nie dotyczy tylko osób starszych.

W Polsce najmłodszym zakażonym, który przebywa w szpitalu jest 8-letnie dziecko. Kilka dni temu testy dały pozytywny wynik. Aktualnie dziecko jest w stanie dobrym, trafiło do szpitala bez objawów.

A jak wygląda sytuacja w innych krajach? Dla przykładu, w Holandii na oddziale intensywnej terapii ponad połowa to osoby poniżej 50. roku życia. Wśród nich jest także 16-latek, którego stan jest ciężki i lekarze robią, co mogą, by go uratować.

Każdy powinien przestrzegać zaleceń, aby nie doszło do zakażenia. Nie jest to żadna reguła, że chorują ludzie starzy. Każdy dzień przynosi nam nowe informacje, a niektóre z nich szokują. Musimy być ostrożni. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zostań w domu!

Źródło: lelum.pl, instagram