fot. North West Motorway Police
in ,

Tak jechali z dziećmi na wakacje. Policjanci osłupieli, gdy otworzyli bagażnik

Brytyjscy policjanci doznali szoku podczas rutynowej kontroli na autostradzie M6 w Anglii. Kiedy zatrzymali samochód, okazało się, że w bagażniku przewożono dwójkę dzieci! Ta niebezpieczna i nieodpowiedzialna sytuacja wstrząsnęła społecznością i wywołała oburzenie. Jakich konsekwencji mogą spodziewać się rodzice, którzy w ten sposób jechali na wakacje z nastolatkami?

Nietypowa kontrola na autostradzie M6

W zachodniej Anglii, na autostradzie M6, doszło do wstrząsającego odkrycia podczas rutynowej kontroli drogowej. Według informacji przekazanych przez North West Motorway Police, we wtorek (25 lipca) patrol został poinformowany o podejrzanym zachowaniu kierowcy Volkswagena Arteon, którym podróżowało aż siedem osób. To, co odkryli policjanci po zatrzymaniu pojazdu, było dla nich zaskoczeniem – w bagażniku była dwójka dzieci na specjalnie przygotowanym posłaniu z poduszek!

Nieprzestrzeganie przepisów i konsekwencje

Kierowca nie uniknie odpowiedzialności za swoje nieodpowiedzialne postępowanie na drodze. Policja z Cheshire donosi, że popełnił liczne wykroczenia, w tym niezapinanie pasów bezpieczeństwa przez pasażerów oraz używanie pojazdu w sposób niewłaściwy i niebezpieczny dla młodych podróżników. Nie jest jasne jednak, jakiej kary mogą spodziewać się rodzice.

Rzecznik policji potwierdził w wywiadzie dla „Warrington Guardian”, że dzieci przewożone w bagażniku miały 13 i 16 lat.

Apel o zachowanie ostrożności

Publikacja zdjęć pojazdu przez policję wzbudziła oburzenie wśród społeczności, a media społecznościowe zawrzały od negatywnych komentarzy. Policja z Cheshire zdecydowanie potępiła takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze, zwłaszcza w okresie letnim, gdy ruch na drogach wzrasta. W swoich komunikatach apeluje do wszystkich kierowców, aby zawsze przestrzegali przepisów drogowych i zadbali o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów, zwłaszcza dzieci podróżujących samochodem.

Statystyki jednoznacznie wskazują, że dzieci przewożone bez odpowiednich zabezpieczeń są bardziej narażone na obrażenia w przypadku wypadku drogowego. Prędkość jazdy należy dostosować do warunków drogowych, unikać gwałtownych manewrów i zawsze dbać o zapinanie pasów bezpieczeństwa.