in ,

Wychowawcy zorganizowali konkurs dla dzieci. Nie do wiary, do czego posunęli się rodzice.

W miejscowości Górzno w województwie mazowieckim w jednym z przedszkoli doszło do sytuacji, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Czegoś takiego nikt się nie spodziewał. Jak się okazało, rodzice za wszelką cenę chcieli wygrać konkurs na strój ekologiczny i zaczęli oszukiwać. Wszystko wyszło na jaw. Zwycięska miała zostać kreacja z największą ilością polubień pod zdjęciem na Facebooku. Niektórzy jednak… kupili polubienia!

Nie ma wątpliwości co do tego, że każdy rodzic chce, aby jego dziecko było szczęśliwe i miało wszystko. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, których z pewnością można było uniknąć. To, co stało się w przedszkolu w Górznie jest na to wspaniałym przykładem. Kiedy internauci dowiedzieli się o oszustwie rodziców, w sieci aż zawrzało.

Konkurs dla dzieci

Wychowawcy zorganizowali zabawę dla dzieci, która miała pokazać im, jak ważne jest dbanie o przyrodę. Maluchy i ich rodzice mieli stworzyć strój z odpadów. Zwyciężała kreacja z największą ilością polubień na Facebooka.

Konkurs miał zakończyć się 30 kwietnia, jednak stało się coś, co wywołało prawdziwy skandal. Pod zdjęciami strojów zaczęły pojawiać się wykupione lajki dodawane przez zagraniczne i „fejkowe” konta. Rodzice wpadli na ten pomysł i tym samym zamienili zdrową rywalizację w coś absurdalnego.

Wychowawcy przecierali oczy ze zdumienia. Siłą rzeczy, konkurs zakończył się wcześniej.

Dyrektor placówki Monika Błażejczyk stwierdziła w rozmowie z portalem egarwolin.pl, że ta sprawa mocno ją zszokowała, szczególnie biorąc pod uwagę wartość nagrody – wynosiła ona od 20 do 30 zł.

„Nie mieliśmy patrona honorowego konkursu i nie mieliśmy sponsorów. Celem konkursu była edukacja i świetna zabawa i to się udało” – czytamy.

26 kwietnia na Facebooku przedszkola w Górznie opublikowano oświadczenie, w którym jest napisane, że ostatecznie każde dziecko zostało zwycięzcą i otrzyma dyplom.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!