in

Koniec pandemii już niebawem? Ekspertka podała datę, „Odzyskamy normalne życie”.

Tyra Grove Krause z duńskiej Agencji Kontroli Chorób Zakaźnych (SSI) ma do przekazania bardzo ważną wiadomość, która z pewnością wywoła uśmiech na twarzach. Zdaniem ekspertki pandemia koronawirusa już niebawem może się skończyć. Istnieje szansa, że Omikron jest ostatnim z groźniejszych wariantów?

Specjalistka nie ma co do tego wątpliwości, jednak apeluje o to, aby dalej przestrzegać restrykcji. Znamy szczegóły.

Niebawem koniec pandemii?

Główna epidemiolog w SSI przekonuje, że Omikron może zwiastować koniec pandemii. Kiedy on nastąpi? Specjalistka uważa, że „za dwa miesiące będziemy mieć z powrotem normalne życie”. Niewykluczone, że to już ostatni z wariantów, który jest związany z ryzykiem hospitalizacji.

Kobieta zwróciła uwagę na to, że optymizmem napawa także mniejsza ilość pacjentów w szpitalach zakażonych Omikronem.

„Myślę, że to będzie trwać jeszcze przez najbliższe dwa miesiące, a później mam nadzieję, że infekcja zacznie ustępować i odzyskamy normalne życie” – wyjaśniała w miniony poniedziałek.

Krause zaznaczyła, że chociaż Omikron szybciej się rozprzestrzenia, to daje łagodniejsze objawy. Dzięki temu zaledwie garstka zakażonych będzie musiała zostać poddana hospitalizacji, a to z kolei daje nadzieję na to, że zyskamy dobrą odporność populacyjną.

„Omikron osiągnie szczyt pod koniec stycznia, a w lutym zobaczymy spadającą liczbę infekcji i zmniejszające się obciążenie systemu opieki zdrowotnej. Ale musimy się postarać w styczniu, bo trudno będzie wygrać” – apelowała.

Podziel się tą wiadomością z innymi!

Źródło: o2.pl