in

Koniec obostrzeń 19 września? Decyzja już zapadła, część Polaków odetchnie z ulgą.

Już od 19 września pewne obostrzenia nie będą obowiązywać. To wspaniała wiadomość dla dużej części Polaków, niektórzy na pewno będą zachwyceni. Decyzja już zapadła, od tej soboty czekają nas poważne zmiany. O czym mowa?

Niewielu ludzi wie, że już niedługo niektóre z obostrzeń przestaną obowiązywać. Jak podaje portal wiadomosci.radiozet.pl, Finlandia i Litwa znoszą obostrzenia m.in. dla Polaków. Możemy pożegnać się z obowiązkową kwarantanną, jeśli przybędziemy do Litwy w poniedziałek 14 września. Od 19 września zaś, swoje granice otworzy dla nas Finlandia.

„Od 14 września 2020 r. do odwołania obywatele polscy mogą przybywać z Polski na Litwę bez obowiązku kwarantanny, a także bez konieczności posiadania wyników testu na COVID-19” — czytamy na Twitterze Ministerstwa Spraw Zagranicznych (MSZ).

Litwa od dzisiaj znosi kwarantannę dla wszystkich obywateli przybywających z Polski. Obowiązywała ona od 10 sierpnia z powodu wzrostu zakażeń COVID-19. Od tej pory poza Polską granice państwa zostaną otwarte dla takich krajów jak: Niemcy, Szwecja, Bułgaria, Islandia, Liechtenstein, Serbia i Kanada. Konieczność samoizolacji i testów na koronawirusa dalej obowiązują w przypadku osób przybywających z 18 innych europejskich państw.

„Wszyscy przybywający na Litwę, niezależnie od kraju, z którego przybywają (a więc również z Polski), powinni zarejestrować się na stronie Litewskiego Narodowego Centrum Ochrony Zdrowia Publicznego wypełniając ankietę dostępną w języku angielskim” — zachęca MSZ na stronie gov.pl.

Przekaż tę ważną wiadomość dalej!

Źródło: radiozet.pl, gov.pl, twitter.com