in

Koniec z lockdownem? Premier podał konkretną datę, Polacy będą zaskoczeni.

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami i zmusiła do przestrzegania wielu obostrzeń. Z pewnością każdy z nas zastanawia się, kiedy nadejdzie koniec lockdownu i będzie można wrócić do normalności. Mateusz Morawiecki odpowiedział. Padła konkretna data.

Trzeba przyznać, że trzecia fala koronawirusa dała wszystkim w kość. Na szczęście sytuacja powoli zaczyna się stabilizować. Rząd coraz chętniej udziela odpowiedzi na pytania dotyczące końca lokcdownu.

Na tę wiadomość czekali Polacy

Walka z pandemią jest niezwykle ciężkim zadaniem. Znane są dwie metody tej walki: pierwsza to wprowadzanie twardego lockdownu, ograniczanie możliwości wyjścia z domu i czekanie, aż ludzie przestaną zarażać. W praktyce, jak mogliśmy sami zobaczyć, nie jest to łatwe.

Druga metoda to zaszczepienie społeczeństwa i tym samym ochrona przed zarażaniem i ciężkim przebiegiem koronawirusa. W chwili, gdy zaszczepiona zostanie znaczna część osób, koronawirus nie będzie aż takim zagrożeniem i będzie można zapomnieć o restrykcjach. Kiedy może to nastąpić?

„Rozpędzając program szczepień, mamy wreszcie podstawy sądzić, że do końca II kw. będzie już tyle osób zaszczepionych, że (…) zaczniemy osiągać pułap odporności zbiorowej, może nawet wcześniej, ale wydaje się, że do końca II kw. jest to wysoce prawdopodobne.”

Wszystko wskazuje zatem na to, że w lipcu 2021 roku będziemy mogli pożegnać się z lockdownem. Premier podkreśla, że każdy może przyczynić się do zdjęcia obostrzeń dzięki przyjęciu szczepionki.

Źródło: bankier.pl