in

Rząd podjął radykalne kroki. Minister zdrowia właśnie przekazał szczegóły, każdy musi wiedzieć.

W dniu dzisiejszym, czyli w sobotę 20 marca miała miejsce konferencja prasowa, podczas której były omawiane dalsze kroki związane z zatrważającą sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju. Zadecydowano, że kolejne grupy wiekowe zostaną zaszczepione szybciej niż początkowo było to ustalane.

„To ten moment, w którym wszyscy musimy pójść po głęboką refleksję na temat bezpieczeństwa naszych bliskich, bo sytuacja jest naprawdę bardzo poważna. Apeluję o rozwagę i przestrzeganie obostrzeń” – przekazał podczas konferencji prasowej po rządowym spotkaniu minister zdrowia Adam Niedzielski.

„W naszych rękach są trzy narzędzia, które mogą nas uchronić przed czarnym scenariuszem: to szczepienia, obostrzenia i podstawowe zasady stosowania dystansu, dezynfekcji i noszenia maseczek” – tłumaczył.

Jak przekazał Michał Dworczyk, we wtorek ma zacząć się rejestracja na szczepienia osób urodzonych od 1957 r. do 1961 r.

Minister zdrowia o tragicznej sytuacji związanej z koronawirusem

Nie da się nie zauważyć, że od wielu dni sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju staje się coraz gorsza. W związku z tym konieczne jest podjęcie odpowiednich kroków.

„Liczba zachorowań bardzo dynamicznie rośnie. Dziś ponownie przekroczyliśmy 25 tys. zakażeń. To ten moment, w którym wszyscy musimy pójść po głęboką refleksję na temat bezpieczeństwa naszych bliskich, bo sytuacja jest naprawdę bardzo poważna. To przyspieszenie związane jest z rozwojem mutacji brytyjskiej wirusa. Ten wirus jest skrajnie zakaźny i bardzo zjadliwy. Dlatego apeluję o rozwagę i przestrzeganie obostrzeń” – powiedział Niedzielski.

Powrót szczepionki AstraZeneca w krajach europejskich

Aby uchronić się przed dalszym rozwojem pandemii, mamy trzy narzędzia: szczepienia, obostrzenia i podstawowe zasady stosowania dystansu, dezynfekcji i noszenia maseczek.

Minister Michał Dworczyk podkreślił, że „polski rząd nie uległ i nie zawiesił szczepień preparatem AstraZeneca”.

„Ostatni komunikat Europejskiej Agencji Leków potwierdził, że była to dobra decyzja. Skutki tej paniki widać jednak do dziś. W ostatnich dniach o kilkadziesiąt procent spadła liczba osób rejestrujących się na szczepienia preparatem AstraZeneka. Mamy kilkaset tysięcy niewykorzystanych szczepionek tego producenta” – przekazał.

W dniu dzisiejszym odnotowano 26 tys. 405 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 88 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 261 osób. Padły dwa rekordy: liczby zajętych łóżek i respiratorów w szpitalach w Polsce.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!