in

Do psa konającego na ulicy podchodzą wolontariusze. Gdy zobaczysz, co zrobił, nie powstrzymasz łez.

Wiadomo nie od dziś, że psy jak żadne inne stworzenia na świecie potrafią cieszyć się na widok człowieka. Zadziwiają nas na każdym kroku swoją bezinteresowną miłością.

To nagranie pokazuje, do jakiego stopnia jest to prawdziwe. Kiedy po raz pierwszy je zobaczyłem, nie mogłem uwierzyć, że ten zaniedbany zwierzak jest w stanie choćby poruszyć łapami. Wyglądał, jakby życie miało się dla niego skończyć lada moment. A jednak, mimo braku sił, widząc wolontariuszy zdołał z radości zamerdać ogonem, mimo iż reszta jego ciała była unieruchomiona.

To niesamowite i zarazem smutne, jak te zwierzęta potrafią cieszyć się na nasz widok, mimo iż nie zawsze jest to odwzajemnione. Psy szybko się przywiązują, czasami równie szybko, jak zostają porzucone przez ludzi, do których się przywiązały.

Na nagraniu widać grupę wolontariuszy, którzy pomagają bezdomnym zwierzętom w Indiach. Ten kraj w sposób szczególny wymaga takiej pomocy. Na ulicach jest mnóstwo zwierząt, które nie mają swojego domu, ale za to mają nadzieję, że los jeszcze się do nich uśmiechnie.

Tego szczeniaka udało się uratować, jednak nie wszystkie psy mają takie szczęście jak on. To nagranie może stanowić apel do ludzi o to, aby nie traktowali swoich pupili jako zabawek na jakiś czas. Zawsze musimy pamiętać, że posiadanie zwierzęcia to odpowiedzialność za żywą istotę. Wierzę, że dzięki takim ludziom jak wolontariusze jest jeszcze nadzieja na to, żeby świat dla zwierząt domowych był miejscem przyjaznym.
 
Bo znane jest powiedzenie o tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Może kiedyś stanie się równie znane powiedzenie: człowiek jest najlepszym przyjacielem psa…
 
Zobaczcie nagranie: