in

Wyciekły kluczowe informacje odnośnie wyników wyborów. Rozstrzygnięcie jest już niemal ostateczne.

Już niebawem poznamy wyniki wyborów prezydenckich. Z pewnością jest to wiadomość, na którą z niecierpliwością czekają teraz wszyscy Polacy. Od godziny 8:00 trwa najważniejsza konferencja wyborcza zwołana przez Państwową Komisję Wyborczą.

Według sondaży z dnia wczorajszego wszystko wskazuje na to, że wygra Andrzej Duda. Według late poll otrzymał on 51% poparcia, a jego konkurent – 49%. Należy zaznaczyć, że maksymalny błąd przy sondażach może wynieść jeden punkt procentowy.

Polacy spodziewali się, że niemalże o równej 8:00 zostaną opublikowane ostateczne wyniki. Jednak póki co brakuje jeszcze 5 protokołów z Obwodowych Komisji Wyborczych. Poza tym brakuje nie ma także protokołów z kilku zagranicznych OKW. Szef Państwowej Komisji Wyborczej poinformował, że organ jest uprawniony do tego, by podać cząstkowe wyniki wyborów. Jak one wyglądają?

Oto cząstkowe, nieoficjalne wyniki głosowania w wyborach na prezydenta RP:

– Andrzej Duda – 10 413 094 głosy, czyli 51,21% oddanych głosów

– Rafał Trzaskowski – 9 921 219 głosów, czyli 48,71% oddanych głosów

Na oficjalne wyniki wyborów trzeba jeszcze poczekać.
“Ilość brakujących głosów nie wpłynie znacząco na wyniki wyborów. O takich liczbach, które mogłyby zmienić wynik wyborów, ustalić nową większość, nie ma już mowy” podkreślił Sylwester Marciniak.

Podziel się tymi informacjami z bliskimi!

Źródło: