in

Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Polacy nie kryją oburzenia, to nie mieści się w głowie.

Ministerstwo Zdrowia nie zamierzało milczeć. W sieci pojawił się pilny komunikat, sprawa dotyczy każdego. Nikt nie spodziewał się, że wywoła on tak skrajne emocje wśród Polaków. Pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy.

Nie ma wątpliwości co do tego, że Ministerstwo Zdrowia cały czas kontroluje sytuację, która ma miejsce w naszym kraju i na bieżąco podaje informacje dotyczące między innymi sytuacji epidemiologicznej. Tym razem sprawa jednak nie dotyczy koronawirusa.

Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia na Twitterze pojawił się ważny komunikat skierowany do wszystkich Polaków. To właśnie dzisiaj rozpoczął się Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. W związku z tym pojawił się apel, aby nie lekceważyć żadnych objawów i regularnie chodzić na badania. Wczesne zdiagnozowania raka jest szansą na jego wyleczenie.

„Dziś rozpoczyna się Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Nie lekceważ niepokojących objawów – badaj się regularnie” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Pod komunikatem szybko pojawiły się komentarze. Internauci są oburzeni tym, że z jednej strony Ministerstwo Zdrowia apeluje o to, aby dbać o swoje zdrowie, a z drugiej strony rzeczywistość jest jaka jest.

„Łatwo napisać, kolejki na parę lat do przodu” – pisze zawiedziony internauta.

„A konkrety? Bo na stronie MZ ciężko dokopać się do informacji. Może dlatego, że przez tydzień nie uda się pacjentowi skorzystać z tego programu. Nierealne” – dodaje ktoś inny.

„Nie ma takiej możliwości. Bardzo długie kolejki do specjalistów uniemożliwiają jakąkolwiek profilaktykę zdrowotną. Tym, którzy mają odpowiednie możliwości finansowe zostają badania prywatne” – brzmi kolejny komentarz.

Źródło: pikio.pl, Twitter