in

Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Dotyczy każdego po 55. roku życia.

Ministerstwo Zdrowia przekazało kluczowe informacje dla osób powyżej 55. roku życia. Tacy pacjenci, gdy są zakażeni koronawirusem, mają szansę na dostanie pullsoksymetru. Automatycznie zostaną oni także włączeni do Programu Domowa Opieka Medyczna.

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje na swojej stronie Polaków o wszystkich ważnych kwestiach. Mowa tutaj między innymi o dobowej liczbie zakażeń koronawirusem czy też kolejnych krokach podjętych w celu zapewnienia nam bezpieczeństwa.

Jak czytamy na rządowej stronie, osoby powyżej 55.roku życia, u których test na koronawirusa okazał się być pozytywny, zostaną włączone do Programu Domowa Opieka Medyczna (DOM) i otrzymają pulsoksymetry, mające za zadanie monitorowanie stanu zdrowia.

„W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem (COVID-19) wdrażamy program Domowej Opieki Medycznej mający na celu zdalne monitorowanie stanu zdrowia Pacjentów. Program będzie wykorzystywał pulsoksymetr jako narzędzie diagnostyczne i aplikację PulsoCare do przekazywania i monitoringu danych” – możemy przeczytać na rządowej stronie internetowej.

Dla kogo powstała Domowa Opieka Medyczna?

Domowa Opieka Medyczna jest dla tych osób, które ukończyły 55. rok życia i stwierdzono u nich obecność COVID-19. Każdy taki pacjent automatycznie zostaje włączony do programu.

Mogą do niego dołączyć także osoby, które nie osiągnęły wymaganego wieku, ale w tym wypadku muszą one wypełnić formularz Pulsocare, który możemy znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia lub zakwalifikować się dzięki lekarzowi Podstawowej Opieki Zdrowotnej, który jest zarejestrowany w systemie DOM.

Jeśli test na COVID-19 okaże się pozytywny u takiego pacjenta, dostanie on pulsoksymetr, który dostarczy pracownik Poczty Polskiej. Dzięki niemu będzie można zbadać m.in. poziom saturacji, tętno, temperaturę.

„Wprowadzenie bieżącego monitoringu stanu zdrowia pacjentów pozostających w izolacji domowej jest konieczne ze względu na wysoki poziom stwierdzanych zakażeń. Monitoring parametrów Pacjentów będzie prowadzony w sposób ciągły przez Centrum Kontaktu powołane przez Ministerstwo Zdrowia. Pacjent będzie sam dokonywał pomiarów stanu zdrowia z użyciem pulsoksymetru i aplikacji PulsoCare. Pulsoksymetr zostanie dostarczony do domu Pacjenta” – poinformowano na rządowej stronie internetowej gov.pl.

Dzięki temu lekarze będą mogli na bieżąco monitorować stan zdrowia pacjentów, a w razie potrzeby natychmiast zostanie wezwane pogotowie ratunkowe. Będzie to niezwykle ważne szczególnie dla tych, którzy mieszkają sami i nie są pod niczyją opieką. System będzie nadzorowany całą dobę przez Centrum Kontaktu.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Twitter, GOV PL