in ,

Minister zdrowia przekazał pilny komunikat. Może stać się jeszcze w środę albo piątek.

Pandemia koronawirusa wciąż daje się we znaki. Jeżeli liczba zakażeń dalej będzie utrzymywać się na tym poziomie, musimy być przygotowani na to, że czekają nas kolejne obostrzenia. Niewykluczone, że pojawią się one jeszcze w tym tygodniu.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z RMF FM poinformował, że niepokoi go obecna sytuacja. Konieczne będzie podjęcie kolejnych kroków. Czego możemy się spodziewać?

Pilny komunikat

„Mamy dziś 6422 nowe przypadki. To wzrost 25 proc. w stosunku do ubiegłego poniedziałku. To trzeci dzień z rzędu, gdy mamy przyrosty” – przekazał minister zdrowia w RMF FM.

Nie ma wątpliwości co do tego, że na wzrost zakażeń mają ogromny wpływ święta Bożego Narodzenia i Sylwester, a poza tym wariant Omikron. Kolejne restrykcje w związku z dynamiczną sytuacją mogą zostać przedstawione już w środę albo w piątek.

„Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu kontynuację wzrostowego trendu infekcji przy zapełnieniu mniej więcej ok. 20 tys. łóżek, będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające” – podkreślił minister zdrowia.

Czego możemy się spodziewać? To pytanie z pewnością zadają sobie teraz Polacy. Niewykluczone, że dojdzie do przedłużenia nauki zdalnej czy pojawienia się ograniczeń w w galeriach handlowych.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: o2.pl