in

Pilny komunikat ministerstwa zdrowia. Wielu z nas jest zagrożonych.

Ministerstwo zdrowia niedawno opublikowało komunikat, który powinien trafić do wszystkich Polaków. Dotyczy on bardzo ważnej kwestii związanej z ryzykiem zachorowania na COVID-19.

Nie od dziś wiadomo, że palenie papierosów jest szkodliwe dla zdrowia. Wiedzą o tym oczywiście nawet sami palacze. Nadal jednak niewiele osób wie, jak duży wpływ ma palenie papierosów na ryzyko zachorowania na koronawirusa. W komunikacie zawarta została zachęta do porzucenia szkodliwego nałogu i stosowania się do zaleceń.

Ministerstwo zdrowia apeluje

Osoby, które palą wyroby tytoniowe powinny wiedzieć o tym, że są bardziej narażone na zakażenie koronawirusem. Dowiadujemy się o tym z najnowszych informacji dotyczących zaleceń. Koronawirus wpływa na układ oddechowy, który u palaczy jest już zatruty różnymi substancjami.

Ministerstwo zdrowia w najnowszym komunikacie ostrzega palaczy przed konsekwencjami palenia i nawiązuje do Światowego Dnia Bez Tytoniu, który miał miejsce 29 maja.

Dym tytoniowy zawiera aż 7 tysięcy substancji trujących, z czego aż 70 jest rakotwórczych.

W czasach koronawirusa powinniśmy szczególnie dbać o siebie – prowadzić zdrowszy tryb życia, zdrowo się odżywiać, a także w miarę możliwości unikać wszelkich używek, które osłabiają nasz organizm.

Udostępnij to, aby zwiększyć świadomość ludzi!

Źródło: twitter.com, gov.pl