in

Ministerstwo Zdrowia z pilnym komunikatem do Polaków. Lada dzień sytuacja może być krytyczna.

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia wystosowało ważny komunikat do wszystkich Polaków. Każdy powinien wiedzieć, o czym mowa.

Nie ma wątpliwości co do tego, że temat pandemii koronawirusa wywołuje same negatywne emocje. Od miesięcy wirus szaleje na całym świecie i wywraca życie ludzi do góry nogami. Niedawno dzieci wróciły do szkół, a już pojawiają się pierwsze przykre sytuacje. Rodzice obawiają się, że ich dzieci się zarażą. W mediach pojawiła się wiadomość, która jeszcze bardziej zaniepokoi. Musimy trzymać rękę na pulsie i dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.

Pilny komunikat ministerstwa

Nadeszła jesień, a wraz z nią sezon grypowy. W czasach pandemii koronawirusa z pewnością będzie ciężko odróżnić te dwie choroby, bo przecież mają podobne symptomy – gorączkę, kaszel i problemy z układem oddechowym. Co zatem należy zrobić? Ministerstwo ma jasną odpowiedź i apeluje do każdego z nas za pośrednictwem Twittera.

W czasie pandemii na grypę powinien zaszczepić się każdy. W innym razie może to nieść za sobą przykre konsekwencje. Ministerstwo alarmuje, że „grupy ryzyka ciężkiego przebiegu grypy pokrywają się z powikłaniami COVID-19”.

„Warto szczepić się przeciw grypie!” – czytamy we wpisie Ministerstwa Zdrowia.

Szczepionki mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Eksperci jednak cały czas podkreślają, że jest to kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

Przekaż tę ważną wiadomość dalej!

Źródło: Twitter