fot. pixabay
in

IKEA wystosowała pilny komunikat. Chodzi o bezpieczeństwo klientów

IKEA apeluje do właścicieli luster z serii LETTAN o konieczność dokładnej kontroli swoich produktów. Chodzi o potencjalnie wadliwe mocowania, które mogą powodować pękanie i spadanie lustra.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Chociaż IKEA jest znana z rygorystycznych standardów jakości i testów bezpieczeństwa, okazało się, że pewna partia luster LETTAN ma wadliwe mocowania. W niektórych przypadkach mogą one pękać, co skutkuje ryzykiem spadnięcia lustra na podłogę. Problem został zidentyfikowany już na początku 2023 roku, ale teraz akcja naprawcza została rozszerzona.

„Po przeprowadzeniu dalszych badań, jak również dodatkowych kontroli u naszych dostawców, ustaliliśmy, że wadliwe mocowania były używane w produkcji dłużej, niż początkowo było IKEA wiadome. Bezpieczeństwo naszych klientów to dla nas zawsze sprawa najwyższej wagi. Dlatego w ramach działań zapobiegawczych IKEA postawiła rozszerzyć akcję naprawczą” – czytamy.

Jakie lustra są objęte akcją naprawczą?

Klienci powinni sprawdzić:

  • lustra LETTAN z datą produkcji do 2105 (rok i tydzień),
  • lustra LETTAN z numerem dostawcy 21944 i datą produkcji do 2325 (rok i tydzień).

Aby dokładnie określić, czy posiadasz lustro objęte tą akcją, sprawdź etykietę na jego odwrocie. Szczególnie datę produkcji i numer dostawcy.

Dalsze kroki

IKEA zachęca wszystkich klientów posiadających lustra z wskazanych partii do zaprzestania ich używania i zamówienia nowych, bezpłatnych mocowań. Firma przeprasza za wszelkie niedogodności i zapewnia, że bezpieczeństwo klientów jest dla nich priorytetem.