in

GIS alarmuje: te produkty zagrażają Twojemu zdrowiu. Lepiej od razu je wyrzuć

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) ponownie przekazał ważne ostrzeżenia publiczne, które dotyczą bezpieczeństwa żywności. Tym razem skupił się na dwóch produktach, które można znaleźć na półkach sklepowych. Czego lepiej nie spożywać? Odpowiadamy!

Pilny komunikat GIS

W trosce o nasze zdrowie i dobre samopoczucie, niezwykle istotne jest, abyśmy zwracali uwagę na to, co spożywamy. W dzisiejszych czasach, gdy żyjemy wśród różnorodności produktów spożywczych i coraz łatwiejszego dostępu do nich, staje się kluczowe posiadanie świadomości i wiedzy na temat żywienia. Musimy pamiętać, że jedzenie nie tylko zapewnia nam energię i składniki odżywcze, ale także może mieć wpływ na nasze zdrowie.

Wiele produktów spożywczych, które wydają się atrakcyjne, smaczne i bezpieczne, może kryć w sobie zagrożenia dla naszego organizmu. Wielkim wsparciem w tej kwestii jest Główny Inspektorat Sanitarny (GIS), który pełni kluczową rolę w monitorowaniu bezpieczeństwa żywności. GIS nie tylko śledzi rynek i weryfikuje jakość produktów, ale również wydaje ostrzeżenia publiczne, informując nas o potencjalnych zagrożeniach i produktach, których należy unikać. Tym razem przekazał kluczową informację o dwóch produktach.

Niebezpieczne produkty

„Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o wycofaniu określonych poniżej partii pasty warzywnej ze szpinakiem i orzeszkami piniowymi ze względu na możliwość zanieczyszczenia jednego ze składników produktu fragmentami metalu” – dowiadujemy się z komunikatu.

Nazwa produktu to: pasta warzywna ze szpinakiem i orzeszkami piniowymi bezglutenowa BIO, 135 g marki Allos

Daty minimalnej trwałości: 03.02.2024, 27.03.2024, 03.05.2024
Producent: Allos Hof Manufaktur GmbH Hoerneckestraße 39 28217 Bremen
Dystrybutor: Bio Planet S.A., Wilkowa Wieś 7, 05-084 Leszno

„W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto wysoką liczbę bakterii Listeria monocytogenes we wskazanej poniżej partii produktu pn. Hamburger wieprzowo-drobiowy. Spożycie produktu, zwłaszcza bez odpowiedniej obróbki cieplnej, może prowadzić do choroby zwanej listeriozą” – brzmi drugie ostrzeżenie GIS.

Nazwa produktu: Hamburger wieprzowo-drobiowy, 250 g

Marka: Dania Express
Numer partii: 227/V
Termin przydatności do spożycia: 21/06/2023
Producent: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Grottgera 40, 33-300 Nowy Sącz
Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Podziel się tą ważną informacją z innymi!